kääntyisi haudassaan KePu:n äänestyskäyttäytymi-
sen vuoksi! Miettikää nyt vielä, mitä olette tekemässä!
vom
SANTERI ALKIO
9
336
Vastaukset
- Pop
Kyllä mahtaa stalinistiänkyrää siepata. Kattokaa ton VOM:n profiilista mitä se kirjoittelee kommareiden palstalle. Virkaheitto entinen kapiainen, joka sai potkut lentäjänhommistaan.
- Henrikki
Samaa minäkin ihmettelen. Miten raukkamaisesti ja munattomasti kepun johto polkee Alkion perinnön. Olin liittymässä kepuun, mutta nyt huomaan, etten halua olla missään tekemisissä puolueen kanssa, jossa johtajat ( kansanedustajat) ovat noin helposti kusetettavissa .
- Vomilla
10 VIIMEISINTÄ VIESTIÄ
Otsikko Kategoria Keskustelu Luettu
Mr "/Kalle, joka..." Politiikka Kommunistinen puolue 3
PARI OIKAISUA, Politiikka Kommunistinen puolue 4
OETKO Politiikka Kommunistinen puolue 6
TOTTA Politiikka Kommunistinen puolue 8
SANTERI ALKIO Politiikka Keskusta 36
SAMOIN Politiikka Vasemmistoliitto 3
VOI Politiikka Vasemmistoliitto 3
MIKÄ OLI Politiikka Vasemmistoliitto 5
TUONLAISEEN Politiikka Vasemmistoliitto 4
TOVERI (??) Politiikka Kommunistinen puolue 17turhasta kehumisesta! Listasi oli muuten kovin
yksipuolinen, kannattaa perehtyä paremmin asiaan, jota kommentoi!!
vom- vomia
vom kirjoitti:
turhasta kehumisesta! Listasi oli muuten kovin
yksipuolinen, kannattaa perehtyä paremmin asiaan, jota kommentoi!!
vomalkoi yhtäkkiä kiinnostaa. Olet viihtynyt tähän asti kommunismipalstalla.
- no, tyhmä on tyhmä
vomia kirjoitti:
alkoi yhtäkkiä kiinnostaa. Olet viihtynyt tähän asti kommunismipalstalla.
Otsikossa kaikki.
vomia kirjoitti:
alkoi yhtäkkiä kiinnostaa. Olet viihtynyt tähän asti kommunismipalstalla.
että S. Alkion johtotähtenä oli KÖYHÄN kansanosan
elinolosuhteiden parantaminen, ja PASIFISMI!! Se,
mitä KePu nykyään tekee, onkin jo toinen juttu!!
vom
- TÄMÄ TOUHU
ja kovasti.
Kokoomuksen sloganhan on: koti, kirkko ja isänmaa.
Koti? ja perhe?: Sauli N on 'puolivilli leskimies', blondien ym. metsästäjä, ei perheellinen. Miksei ole mennyt naimisiin vaikka ottajiakin olisi varmaan ollut. Play-boyko on? En kelpuuta tällaista maan moraaliseksi johtajaksi.
Kirkko? Miksi puolustaa uusliberalismia ja riistokapitalismia joka raiskaa planeettaa ja duunareita?
Isänmaa? Vaikuttaa että on enemmän yhteiskuntaa ja yhteistä hyvää (esim. yleistä terv.huoltoa, koulutusta, kirjastoja ym.) tuhoavien usalais-uusliberal. kuin perinteisten suomalaisten arvojen mies.
Lopuksi: röökaa ja on huono esimerkki nuorille. Eikö tiedä että nikotiini on myrkky ja terveydelle vaarallista?
?????????? Outoa on, että tämä kansaa eriarvoistava ja kahtiajakava ('työväen mieheksi' naamioitunut) mies silti kelpaa kokoomuksen ja keskustan ja kristillisten esikuvaksi, maan isäksi.
Mitä siitä seuraa jos perheen isä ajattelee vain omaa etuaan? Se perhe hajoaa oitis, on nopeasti entinen perhe.
Minua tällainen mies ei huijaa!!!! - Wiljami
...jo pyörinyt. Nimittäin Kekkosen aikana kun kepulaiset kilpailivat kommunistien edessä rähmällään olosta.
Tiesitkö, että Alkio on teksteissään aikoinaan ehdottanut muun muassa Euroopan Yhdysvaltojen perustamista. Ihan siitä syystä, kunpieni Suomi ei yksin pärjää ja sen on syytä liitoutua länteen.
Wiljami
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san795963- 1242401
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri842206Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo252188Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en302148Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a661594- 801554
- 391305
Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81301Kunnanvaltuusto koolle heti
Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys291289