Esko Aho on valinnut TARJA HALOSEN tukemisen omaksi asiakseen.SYY:Sauli Niinistö PETTI 6 VUOTTA SITTEN ESKO AHON!!!!!!!!ja KESKUSTAN
AHO HALOSEN TAAKSE
Possu
4510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saa niinistö maksaa omaa lääkettään. eiköhän vaali ole tällä selvä!
Sittenhän voi keskinäisten häviäjien kerho kokoontua ja miettiä mikä meni pieleen. Peiliin katsoessaan se sanoisi 'te olitte oikeassa ja kaikki muut väärässä'
Näin toimii ns loanheitto... Aho muistanee Tarjaa lämmöllä, siis naama punaisena, edellisiä vaaleja sekä Suomen Pankin johtajanimityksiä muistellessaan.
Kylläpäs tulee taas paskaa. Aho ei ikuna voisi mennä Haloskan taakse. Et taida muistaa, että kostonhimoinen Haloska ei suostunut nimittämään Esko Ahoa johtajaksi (ei edes pääjohtajaksi) Suomen Pankkiin. Kertoi, että pätevyys ei riittänyt. Heh heh, valitsi Sinikka Salon, joka sittemmin osoittautui täydeksi nollaksi.
Myöhemmin Haloska nimitti Liikasen SP:n pääjohtajaksi,koska sattui olemaan demari, koulutukseltaan tavallinen maisteri. Pätevämmät, mm. Sixten Korkman Haloska sivuutti, koska oli sitoutumaton (ei-SDP).
No, sittemmin Liikanen osoittautuikin NL:n agentiksi.
Esko Aho EI todellakaan menisi Haloskan taakse missään vaiheessa, vaika vastassa olisi ihan kuka tahansa.