jotta edes jotenkin tulisin toimeen.
Olen eläkeläinen
äänestän Tarjaa
19675
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ja mittaa munas
Huumorintajuton, kun eläkeläinen ymmärsi vitsin.
varasta... muuten vaan on viimevuonna Suomen nopeiten rikastunut aviopari Halonen/Arajärvi.. ;)
äänestää Tarjaa, muuten kokoomus vie tuhkatkin pesästä.
päätöstä tehdessäni.
Tarjalla meistä ei kukaan tule toimeen, kyllä se toimeen tuleminen lähtee aivan meistä itsestä.
ja siksi Tarjalle ääni.
Tarjan vallassa-oloaikana? Etkö yhtään kaipaa korjausta asioihin?
Eläkeläinen ja ehdottomasti Äänestän Ninistöä.
Eikös noussut jopa 5 euroa.
luule itsekkään että presidentti nostaa kansalaisten eläkkeitä kyllä ne tekee porvarienemmistöinen eduskunta jós tekee
ensi tilassa.
Tarjahan se nosti eläkettä 5 viisi erúroa kiitos Tarja.
Kyllä johtajat varmaan jaksaa tehdä töitään, mutta fyysisesti raskasta ei enää jakseta juurikaan te yli 65, mieluummin jo lopettaa aiemmin, jotta ehtisi edes hetken nauttia eläkepäivistään ennen kuolemistaan.
Miten paljon on Tarja luvannut sulle lisää kun äänestät, että edes jotenkin tulisit toimeen ... eipä paljon taida sossujen kymmenien vuosien työ olla tuottanut tulosta kun katselee eläkeläisten valitusta .. eikös tään pitänyt olla maailman paras ja hyvinvoivin valtio ?
On muutoksen paikka !
Kokoomus luopuisi siitä kokonaan ja jokaisen pitäsi ottaa oma eläkevakuutus. Millä köyhä sellaisia maksaa ja vaikka olisi vähän rikkaampikin niin asuntolainat maksettuaan olisi vielä pakolliset eläkevakuutusmaksut, jos et aio kerjäläisenä olla eläkeiässä. Jos olette käyneet ulkomailla niin kauemmaksi ei tarvii mennä, kun keski-Eurooppaan niin näkee niitä säälittäviä mummoja siellä työnteossa vielä viimeisillä voimillaan.
täytyy sanoa, että viisaasti teet. Britanniassa eläkeläisten piti talvella valita käyttivätkö rahansa lämmitykseen vai syömiseen.
Niinistön esittämä linjaus "hyvinvointia ei aluksi riitä ihan kaikille" tarkoittaa samaa politiikkaa kuin brittikonservatiiveilla. Selviät jotenkin jos saat muruja rikkaitten pöydältä. Nöyrä sinun kuitenkin pitää olla, jos aiot noita muruja saada.
Tarja Halonen puolustaa pohjoismaista hyvinvointiyhteiskuntaa. Siksi 9.
Halonen on uhka eläkeläisille. Suuret ikäluokat jäävät eläkkeelle lähivuosina, ja Suomea uhkaa työvoimapula tietyille aloille. Siis kuka maksaa eläkkeet? Halonen ei ole kiinnittänyt tähän asiaan edes huomiota, niinkuin ei mihinkään muuhunkaan. Niinistö on tästä huolissaan ja on puhunut kampanjansa aikana juuri tästä. Siihen on olemassa ratkaisu, ja se ei ole Halonen.
ja pelkään,jos Halonen jatkaa,miten käy meidän köyhien eläkkeitten.Kyllä se on niin,että työ tuo rahaa ja me tarvitaan työtekijöitä,jotka maksaa veroja..siinä meidän eläkeläisten toive on. Siksi meidän köyhien eläkeläisten pitää äänestää Niinistöä Presidentiksi.