Paavo Lipponen on suomalaisessa politiikassa todellinen ykkösjyrä, vaikutusvaltainen ja viisas mies.
Nato-pankkiirille hän sanoo kiitos EI.
Teeskentelevät poliitikot kuten Niinistö ja Jätemäki saisivat muuttaa pois maasta lopullisesti, mieluiten Naton kotimaahan USA:han.
Tervemenoa!
Nato-pankkiirille hän sanoo kiitos EI.
Teeskentelevät poliitikot kuten Niinistö ja Jätemäki saisivat muuttaa pois maasta lopullisesti, mieluiten Naton kotimaahan USA:han.
Tervemenoa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Lipponen kannatti NATOa. Tällaista kutsutaan populismiksi.
Jäätteenmäki teki upean työn. Hän paljasti Lipposen toimet ja voitti tämän vaaleissa. Tätä Lipponen ei antanut hänelle koskaan anteeksi, vaan Anneli joutui siitä kallisti maksamaan.
Nyt Anneli on jälleen kerran upeasti lähtenyt tukemaan ei-sosialistiselle Suomelle ei-sosialistista presidenttiä.
Anneli on hieno nainen.
mulkosilmä-Benin ohella.
anneli ainut suoraselkäinen politikko.olen hänestä ylpeä
Ei todellakaan voi sanoa kenestäkään ihmisestä noin. Kuka oikein olet? Entisiä Neuvotoliiton tukijoita? Voi hyvä tavaton ....
...on keskustalaisten mielestä.
Täysi nolla.
Muistellaan niitä Aho-Lipponen väittelyitä.
Nähdään sitten nahkurin orsilla, jäi kuuluisaksi lauseeksi Patelta.
Kuten Niinistö kirjoittaa kirjassaan:
"Aho teki virheen kun lähti ivaamaan Lipposta.
Lipponen ei näihin heti reagoi, mutta painaa asian kalloonsa pitkäski aikaa ja kostaa sopivan paikan tullen vuorenvarmasti"
Tämän Lipposen ulostulon takia annankin äänen Sauli Niinistölle. Tähän asti olin ajatellut äänestää Halosta. Kiitos Pate, sinä et petä.
"Lipponen uhkaili keskustalaisia" sanottiin Iltalehdessä. Uhkailu ilmeisesti kuuluu demareiden vakiopolitiikkaan. Jos ette tee niinkun minä sanon, niin turpaan tulee.. mitäs siihen sanotte keskustalaiset?
äänioikeus ja siihen ei Lippos-Pate vaikuta, vaikka haluais. Patella kans yksi ääni, kuten muillaki. Ei nyt lähde kukaan uutisissa sanomaan, että sdp-läiset, jos että nyt äänestä meitä, niin me ei teijän kans sit tehdä mitään yhetistyötä ja teijän olot laitetaan huonoksi. Jos tommoseen sanomiseen on tarvetta, niin ei välitä muutenkaan ko. ryhmän etuuksista.
Ja miten Lipponen voisi vaikuttaa sitten Keskusta-Kokoomus-yhteistyöhön? Ei mitenkään ja jos kävis niin huonosti, että Sauli häiviäis, niin sit kävis kumminki, niin että keskustalle antais Lipponen sapiskaa... Näin käsittäisin.