UPEAA

Katsoin tänään Ranskan TV:n ohjelman, jossa eri maiden tomittajia keskusteli maailman politiikasta. Oli upeata seurata kuinka Suomen presidentti Tarja Halonen oli otettu kovasti arvostettuna maailman johtavien poliitikojen joukkoon. Näytettiin jopa kuva Le Monde lehdestä.
Onnitelkaa itseänne suomalaiset.
3211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, pitäähän jokaisessa sirkuksessa olla suosikki pelle jota irvata. Se ei tee meille mitään hyvää että kansaa on johtamassa eläkeläinen jolle kansainvälisesti nauretaan. Mm. tyhmät jenkit haukkuu suomea.

Äänestä
  • ..tuo nauraminen ja ala-arvoista läppää.
    Mitähän luulet voittavasi?? "Tyhmät jenkit"ovat sitten tyhmiä koska haukkuvat. Siihen taisi lipsahtaa sinulta "vahingossa" totuus..

    Äänestä

Hyvä, että Tarja kerrankin on päässyt mukaan isojen poikien kuvaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uutisia maailmalta kirjoitti:

Katsoin tänään Ranskan TV:n ohjelman, jossa eri maiden tomittajia keskusteli maailman politiikasta. Oli upeata seurata kuinka Suomen presidentti Tarja Halonen oli otettu kovasti arvostettuna maailman johtavien poliitikojen joukkoon. Näytettiin jopa kuva Le Monde lehdestä.
Onnitelkaa itseänne suomalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu