Niinistön

ovat kaikki vapaaehtoisesti työssä mukana kuka minkäkin suuruisia summia antamalla. Toista on Halosella, jota rahottaa SAK ja tekee sen ilman jäseniensä halua jolloin jäsenet osallistuvat pakosta Halosen kamppanjan rahotukseen.
7200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

TOTEAMANA EI KUKAAN USKO. EI USKALLA SAULI BOY KERTOO. MITÄHÄN SALATTAVAA SIELLÄ TAAS ON.

Äänestä
  • hoh hoh...

    Äänestä

  • vaikka olemmekin köyhiä. On vain niin, että Halosen aikana köyhyys on lisääntynyt, kun ei välitä muusta kuin demareiden ja SAK:n vahvistamisesta. Äänet kyllä kelpaa mutta unohtaa äänestäjät heti kun on päässyt valtaan. Niin kävi viime kerralla ja siksi teemme työtä kaksin verroin enemmän ja nyt Niinistön hyväksi.

    Äänestä

ihan omillaan, ei oo kuule työläisiltä pois. Herää jo todellisuuteen, äläkä ole niin katkera, kyllä se siitä.

Äänestä
  • miten joutuu pakosta rahottamaan Halosta ja siksi äänestävätkin Niinistöä. Eivät uskalla vaan paljastaa asiaa. Äänestyskopissa saa kirjoittaa jokainen sellaisen numeron kuin haluaa ja minä kirjoitan nro 3 vaikka en olekaan kokoomuksen jäsen.

    Äänestä

  • täällä valittanut kirjoitti:

    miten joutuu pakosta rahottamaan Halosta ja siksi äänestävätkin Niinistöä. Eivät uskalla vaan paljastaa asiaa. Äänestyskopissa saa kirjoittaa jokainen sellaisen numeron kuin haluaa ja minä kirjoitan nro 3 vaikka en olekaan kokoomuksen jäsen.

    rahoittamaan Holosen kampanjaa ja vielä päälle Niinistön mustamaalamiskampanjaa (esim. loppuviikosta levitellyt lehtiset). Kyllä käy SAK:n jäsenille kalliiksi :(

    Äänestä

  • ihan veronmaksajien rahoilla. Se on työläisiltä pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalityön rahoittajat kirjoitti:

ovat kaikki vapaaehtoisesti työssä mukana kuka minkäkin suuruisia summia antamalla. Toista on Halosella, jota rahottaa SAK ja tekee sen ilman jäseniensä halua jolloin jäsenet osallistuvat pakosta Halosen kamppanjan rahotukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu