Puheenjohtaja Sorsa ja puoluesihteeri Liikanen selvittelevät puolueensa politiikkaa ja Suomen asioita Moskovassa vielä 1980-luvun lopussa. Ehdokas Tarja Halonen sekoilee innoissaan SETAn puheenjohtajana ja Itä-Saksan eli DDR:n tunnustamiskomiteassa. Paavo Lipposta on yleensä pidetty miehenä. Nyt hänkin veti hameen ylleen ja pyörsi tyynesti aikaisemman kantansa Suomen Natoon liittymistarpeesta. Mikä tätä haloskaartia sdp:ssä oikein vaivaa?
Suuri kaipuu "saada toverillista ohjausta Moskovasta", vai mikä hiivatti.....
Yrittäkää demarit ymmärtää, että Suomi kuuluu peruuttamattomasti läntiseen maailmaan ja kulttuuriin.
Suuri kaipuu "saada toverillista ohjausta Moskovasta", vai mikä hiivatti.....
Yrittäkää demarit ymmärtää, että Suomi kuuluu peruuttamattomasti läntiseen maailmaan ja kulttuuriin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ostakaa ihmiset hamekankaita Lipposelle. Päästi tuo köriläs sellaisen Natosammakon suustaan, että kuulijoita moinen takinkääntö ihan vatsasta väänsi.
Vielä joku ihmettelee, miksi poliitikkoja ei arvosteta... Kyllä Paavo menetti kasvonsa kansan silmissä. Mutta nämä poltrukit kai luulevat kansaa niin tyhmäksi, että sille voi vakavalla naamalla syöttää mitä paskaa tahansa