Torikeskuksessa Seinäjoella

on ollut väkeä kyllä kohtalaisesti, paljonkin Halosta katsomassa.

Toinen puoli, tunnelma ei ollut se mitä Halonen oli varmasti odottanut. Luotettavalta taholta kuulin henkilöltä joka oli jututtanut ihmisiä, että enemmän oli porukassa Niinistön kannattajia.
2268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minä kuulin hevosmiesten tietotoimistolta luotettavia tietoja.
Niinistön tappio myönnetään jo Niinistön kampanjatiimissäkin.

Enää pelataan vain sitä, ettei tulisi turpaan kovin pahoin.
Vaalimatematiikka osataan kyllä Niinistönkin joukoissa.
Mutta kovan vastuksen Saulus antaa.

Äänestä
  • Ei edes torikokouksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mvv kirjoitti:

on ollut väkeä kyllä kohtalaisesti, paljonkin Halosta katsomassa.

Toinen puoli, tunnelma ei ollut se mitä Halonen oli varmasti odottanut. Luotettavalta taholta kuulin henkilöltä joka oli jututtanut ihmisiä, että enemmän oli porukassa Niinistön kannattajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu