Tarjasta tuli

ex tempore..heh...heh...hee...
Tulipahan laskettua kirkossakäyntikerrat.:D
Sauli ei edes viitsinyt kertoja laskea, vaan puhui uskonnon periaatteista.
Mutta Tarjan uskovaisuuden mittari on lukumäärät pakollisista velvoitteellisista kirkossa käynneistä.:)
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun Halonen puhuu kirkkokonserteissa käynneistä, niin kertoisi sitten samalla kirkkoon liittyen, ettei häntä kyllä itseään kiinnosta maksaa kirkollisveroista jumalanpalveluksia, diakoniatyötä, nuorisotyötä, lapsityötä, kirkkomusiikkikonsertteja, arkkitehtuuristen rakennusten ylläpitoa, evankeliointityötä, lähetystyötä yms. yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskovainen! kirjoitti:

ex tempore..heh...heh...hee...
Tulipahan laskettua kirkossakäyntikerrat.:D
Sauli ei edes viitsinyt kertoja laskea, vaan puhui uskonnon periaatteista.
Mutta Tarjan uskovaisuuden mittari on lukumäärät pakollisista velvoitteellisista kirkossa käynneistä.:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu