TSUNAMI-SALE PAKENI

äkkiä kotiin siinä hänen inhimillisyys ja työväen henkisyys. Kunhan itse pääsee äkkiä turvaan ja rahat säästyy. Mottona mitäs musit kunhan mulla menee hyvin.
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä Sauli olisi voinut tehdä, kun Suomen valtio ei pystynyt lähettämään Saulille edes vaatteita ja tarvittavia työvälineitä!

Äänestä

Niinistö itse kertoi, että ilman rahaa, passia, puhelinta tai terveydenhuoltoalan koulutusta, olisi ollut vain tiellä. Tämänhän viranomaisetkin vahvistivat.

Toinen asia on se, että Suomesta ei mennyt kukaan valtionjohdosta, esim Halonen, Tuomioja, Tsunami-uhrien muistotilaisuuteen. Omaiset eivät oikein tykänneet.....

Äänestä
  • Ai miksi? Heitä ei kiinnosta Suomen etu, ainoastaan oma etu ja puolueen etu!!

    Äänestä

onko totta ettei jäänyt auttamaan?

Äänestä
  • Lue yllä olevat viestit, niin tiedät miksei Niinistö jäänyt tuhoalueelle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikalta kirjoitti:

äkkiä kotiin siinä hänen inhimillisyys ja työväen henkisyys. Kunhan itse pääsee äkkiä turvaan ja rahat säästyy. Mottona mitäs musit kunhan mulla menee hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu