Terveisiä kaupunkikierrokselta. Kiertelin muutamassa divarissa ja kirjakaupassa. Ihmisten kanssa kuulumisia vaihdellessa tuli esiin sellainen yleisfiilis, että Saulia aikoo äänestää liki jokainen. Ja ensimmäistä kertaa vuosiin kuulin kun nämä Saulia diggailevat ihmiset kehottelivat vielä toisiaan muistamaan äänestämisen. Aivan outoa. Monet eivät olleet sinänsä Halosta vastaan vaan Heinäluomaa, SDP:n politrukkeja ja SAK:ta. Välittyi sellainen tunne, että ihmiset ovat loukkaantuneet kuka enemmän, kuka vähemmän vasemmiston "itsestäänselvyys"-kampanjasta. Ja nyt on tullut myrskyisän vastalauseen aika. SDP:n suunnitelman kumoamisesta on tulossa kaikien aikojen kansanhuvi.
Kaikkien aikojen KANSANHUVI !!
koneisto seis!
7442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Meidän työpaikalla.
vaikka en ole "kierrosta" tehnytkään. SDP ja SAK ovat ajasta jäljessä, eivätkä ole ymmärtäneet, että kansa osaa ajatella nyt omilla aivoillaan. Vanhat kikat eivät enää päde. Ihalaisen puuttuminen oli käsittämätöntä.
Olen todella ylpeä suomalaisista, jos he nyt ovat tajunneet tämän pelin ja tekevät sen mukaan äänestyspäätöksensä.
Terveisiä kaupunkikierrokselta. Kiertelin muutamassa divarissa ja kirjakaupassa. Ihmisten kanssa kuulumisia vaihdellessa tuli esiin sellainen yleisfiilis, että Tarjaa aikoo äänestää liki jokainen. Ja ensimmäistä kertaa vuosiin kuulin kun nämä Tarjaa diggailevat ihmiset kehottelivat vielä toisiaan muistamaan äänestämisen. Aivan outoa. Monet eivät olleet sinänsä Saulia vastaan vaan Kokoomusta, EK:ta ja muuta epäinhimillistä ahneutta. Välittyi sellainen tunne, että ihmiset ovat loukkaantuneet kuka enemmän, kuka vähemmän oikeiston "Työväen presidentti"-kampanjasta. Ja nyt on tullut myrskyisän vastalauseen aika. Kokoomuksen suunnitelman kumoamisesta on tulossa kaikien aikojen kansanhuvi.
Nokkela varas (SDP tukija) varasti toisen kirjoituksen ja vaihtoi asiat toiseksi...
SDP valheelle kenkää!
Aionpa nokkeloida myös ääneni Haloselle. Pusuja sulle pikku paviaani.
nokkelat pikku pioneerit...mitä isot edellä...
Poikani teki pienimuotoisen kyselyn inttikavereidensa keskuudessa: 6 oli äänestänyt Niinistö, 2 Halosta ja 2 ei ollenkaan.