Sauli haluaa sotia

Pojat rintamalle ja nato joukkoihin
Varokaa tätä sotasankaria
Eikös kokoomuksella ollutkin kypärä päässä vaalimainoksissa aikaimpina vuosina
Sotaisaa sakkia Suur-Suomen luojakansaa..
Varokaa kokoomuksen koukkuja
3134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sauli V. Niinistö tulee johtamaan maatamme kunnon aatteiden mukaan. Myös meidän on aika ottaa paikkamme uljaassa vapaan maailman käymässä sodassa terrorismia vastaan. Vain liittoutumalla sotilaallisesti Natossa tulemme pääsemään Yhdysvaltain aseveljeksi.

Äänestä
  • Suur-Suomi Häämöttää Sauli UUsi Mannerheim
    Kokoomuslaiset kypärät esille

    Äänestä

Valitettavasti taloudellisesti mahdotonta, ku läheistöltä ei löydy tarpeeksi pientä ja heikkoa valtiota. Muuten kyllä ollaan valmiita valloittamaan.

Ne penteleen pienet valtiot on niin kaukana lentsikoista loppuis jo bensat matkalla. huoalto tulis joukoille liian kalliiksi, hamin paikka. Intoa varmasti riittäisi. Kokoomuksesta ei tiiä mitään kun en oo minkään puolueen jäsenkään.

Jos lähettäis kaksisteen johonkin sotaan, mitäs sanot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USA kanssa kirjoitti:

Pojat rintamalle ja nato joukkoihin
Varokaa tätä sotasankaria
Eikös kokoomuksella ollutkin kypärä päässä vaalimainoksissa aikaimpina vuosina
Sotaisaa sakkia Suur-Suomen luojakansaa..
Varokaa kokoomuksen koukkuja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu