Halosen joukot vuotaa

Saulin taakse.Minäkin tiedän useita sdp.n takuuvarmoja kannattajia,jotka on jo vaihtanut puolta.
4147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kun Suomen Prsidentti Tarja Halonen pitää puheen
ensi viikolla ja nauran kokoomuksen loanheitoille
ja maalaisille joista onkin tullut nyt yhtäkkiä porvareita.hehhehehehe...

Äänestä
  • kaikkia sentään mollaa sillä monet maalta olevista ja keskustaa kannattavista olemme Tarjan takana.Emme demareiden vaan Tarja Halosen takana ja syy on se että Tarja on kuitenkin ihminen ja heikomman ihmisen puolella.

    Äänestä

näinhän se tietysti on kun kerran niin sanot.Todellisuudessa entistä useammat keskustalaiset,ruotsalaiset,kristilliset,perussuomalaiset ja jopa kokoomuslaiset ovat saaneet tarpeekseen Niinistön venkoiluista ja vaihtaneet leiriä.Lisää vauhtia antoi tämä Saulin taustajoukkojen liikkeelle laittama lokakampanja jonka useat tiedotusvälineet (iltapäivälehdet,tv,radio mm.) osoittivat perättömiksi ja samalla sen miten heikolla pohjalla koko Saulin "Suomi Natoon ja ehdoitta"-kampanja oikein lepääkään.

Äänestä
  • Niinistön kampanjatoimisto on irtisanoutunut noista Halosen väitetyistä puhejutuista. Mutta, mutta mitäpä on Halosen tukijoukot tehneet?? Lähteneet haukkumaan avoimesti Niinistön puheita ja mielipiteitä ja sanoneet vielä semmoisia asioita mitä Niinistö ei ole sanonut.
    - Paavo Lipponen: Sanoi, että Niinistö vie meidät Natoon, vaikka kansan enemmistön pitää tukea Natoa. Ja Lipponen itsehän on ollut tunnettu Naton kannattaja.
    - Lauri Ihalainen: Väitti, että Niinistö sanoi, että työntekijöiden pitäisi olla joustavempia. Todellisuudessa asiahan oli näin:
    "Muun muassa Joensuun valtakunnallisilla yrittäjäpäivillä sanoin yrittäjille, että antakaa työntekijöille enemmän tilaa ja vapautta, koska siitä tulee luovuutta, josta kaikki hyötyvät. Jos tämä on jotain sellaista, joka ei sovi Ihalaiselle, niin ihmettelen suuresti", sanoi Niinistö.
    - Markku J. Jääskeläinen väitti Niinistön esittäneen kirjastoon maksuja vaikka Niinistö oli vastannut vaan kysymykseen, jossa kysyttiin että KUMPAAN MIELUMMIN maksut Sairaalaan vai kirjastoon?
    - Suvi Anne Siimes sanoi, ettei Niinistö ole saanut mitää aikaan EIB:n varapääjohtajan kaudellaan vaikka EIB oli Pietarin jätevedenpuhdistaman rahoittajana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Veikko.K kirjoitti:

Saulin taakse.Minäkin tiedän useita sdp.n takuuvarmoja kannattajia,jotka on jo vaihtanut puolta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu