Saulin taakse.Minäkin tiedän useita sdp.n takuuvarmoja kannattajia,jotka on jo vaihtanut puolta.
Halosen joukot vuotaa
Veikko.K
4147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
kun Suomen Prsidentti Tarja Halonen pitää puheen
ensi viikolla ja nauran kokoomuksen loanheitoille
ja maalaisille joista onkin tullut nyt yhtäkkiä porvareita.hehhehehehe...
kaikkia sentään mollaa sillä monet maalta olevista ja keskustaa kannattavista olemme Tarjan takana.Emme demareiden vaan Tarja Halosen takana ja syy on se että Tarja on kuitenkin ihminen ja heikomman ihmisen puolella.
näinhän se tietysti on kun kerran niin sanot.Todellisuudessa entistä useammat keskustalaiset,ruotsalaiset,kristilliset,perussuomalaiset ja jopa kokoomuslaiset ovat saaneet tarpeekseen Niinistön venkoiluista ja vaihtaneet leiriä.Lisää vauhtia antoi tämä Saulin taustajoukkojen liikkeelle laittama lokakampanja jonka useat tiedotusvälineet (iltapäivälehdet,tv,radio mm.) osoittivat perättömiksi ja samalla sen miten heikolla pohjalla koko Saulin "Suomi Natoon ja ehdoitta"-kampanja oikein lepääkään.
Niinistön kampanjatoimisto on irtisanoutunut noista Halosen väitetyistä puhejutuista. Mutta, mutta mitäpä on Halosen tukijoukot tehneet?? Lähteneet haukkumaan avoimesti Niinistön puheita ja mielipiteitä ja sanoneet vielä semmoisia asioita mitä Niinistö ei ole sanonut.
- Paavo Lipponen: Sanoi, että Niinistö vie meidät Natoon, vaikka kansan enemmistön pitää tukea Natoa. Ja Lipponen itsehän on ollut tunnettu Naton kannattaja.
- Lauri Ihalainen: Väitti, että Niinistö sanoi, että työntekijöiden pitäisi olla joustavempia. Todellisuudessa asiahan oli näin:
"Muun muassa Joensuun valtakunnallisilla yrittäjäpäivillä sanoin yrittäjille, että antakaa työntekijöille enemmän tilaa ja vapautta, koska siitä tulee luovuutta, josta kaikki hyötyvät. Jos tämä on jotain sellaista, joka ei sovi Ihalaiselle, niin ihmettelen suuresti", sanoi Niinistö.
- Markku J. Jääskeläinen väitti Niinistön esittäneen kirjastoon maksuja vaikka Niinistö oli vastannut vaan kysymykseen, jossa kysyttiin että KUMPAAN MIELUMMIN maksut Sairaalaan vai kirjastoon?
- Suvi Anne Siimes sanoi, ettei Niinistö ole saanut mitää aikaan EIB:n varapääjohtajan kaudellaan vaikka EIB oli Pietarin jätevedenpuhdistaman rahoittajana.