Mikä nyt saumattomasti liittyy kuuhun...varsinkin täysikuuhun.../Muuttumisen aikana olo on loistava;Aistit terävöityvät ja vahvistuvat.Turkki kasvaa päälle ja muoto muuttuu.Se tylsä ihmis-minä saa jäädä taka-alalle,kun on aika lähteä saalistamaan.Juosta hankia pitkin,kun kaupungin valot jäävät taakse ja haistaa riista kilometrien päästä.Ravita itsensä sillä luonnollisella,hieman ravintolaetiketistä poikkeavalla tavalla ja huutaa iloaan elämästä.Vain lajitoverit voivat ymmärtää.*huokaus*Heille terveisiä."Walk this way"
Ihmissutena olemisesta.
12
1547
Vastaukset
- beta
Ja voi käydä kuksimassa sitä naapurin buldoggia...
- huh huh huh
toi oli hyvin heitetty, sai räväkät naurut tälle päivälle... jes kiitti... heh... "naapurin bulldogia" aika hyvä! :)
- margesimpson
aikuinen mies ja jutut tuota luokkaa, no jokainen menonsa mukaan...
- AROSUSI-09
margesimpson kirjoitti:
aikuinen mies ja jutut tuota luokkaa, no jokainen menonsa mukaan...
ehtii kangistua sitten eläkkeellä...jos sittenkään...
- AROSUSI-09
Kun on susivaihe päällä...ihmisen kahtiajakoisuuttakin voisi pohdiskella,mutta joku toinen kerta sitten...
- AROSUSI-09
huh huh huh kirjoitti:
toi oli hyvin heitetty, sai räväkät naurut tälle päivälle... jes kiitti... heh... "naapurin bulldogia" aika hyvä! :)
se on...ja uros.Mutta eipä toi menoa haittaa...Eipähän tarvi pelätä,että haikara tois vaivaks karvaisen pentueen:P
- kuu ukko
ja tietysti on elokuva ´kuuhullut´. Tuo kuvaus sopii aurinko -kuu oppositioon, joilla mielialan vaihtelut heikkoudesta täydelliseen itseriittoisuuteen vaihtelee puolikuun aikaan. Täysikuu te ´hulluksi´, koska silloin ihminen vapautuu harhoistaan.
- AROSUSI-09
Täysikuulla täyshullu.Näinhän se menee.
- tarkka virkamies
Jos muututte ihmissudeksi täydenkuun aikaan, teidän pitää tällöin maksaa koiravero. Asiasta on olemassa oikeuden ennakkopäätöskin.
- AROSUSI-09
edelleen.Varsinaisia ennakkopäätöksiä asiasta ei ole.Sinulla on väärää tietoa.
- että täysikuu
vaikuttaa silleesti, että tulis ihmissudeksi...huolestuttavia juttuja sulla..onkos sulla kaikki kotona?.
- AROSUSI-09
on syytäkin olla huolestunut:D/Usko ihan mihin huvittaa,tai ole uskomatta./Onx ittelläs,kun tällaisia paskapalstoja selaat?:P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741379Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431269Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521066Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551048- 51765
- 64734
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62717Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39698Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44671- 30627