toimi, ja toimiiko vieläkin, mitä se ajaa takaa, millä siihen voi yhtyä?
Mikä SETA on
jossa Tarja
9369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
josta Niinistö ei uskalla edes ääneen puhua. Sen verran selkärangaton ja pelkuri kun on.
Noin sitä kohteliaan demarimaiseen tyliin vastataan toisen esittämään kysymykseen. Hmmmm....olikohan kysymyskin osa kauheaa salaliittoa....heh, että voi pelko ajaakin skitsofreeniseksi.
ALOITTAJA!! En osaa ihan tyhjentävästi vastata kysymykseesi, mutta tiedon löydät varmasti täältä: http://www.seta.fi/
enkä ole ketään tuomitsemaan vaikka en noihin kuulukaan, asia selvisi, kiitos vaan ;).
"josta Niinistö ei uskalla edes ääneen puhua. Sen verran selkärangaton ja pelkuri kun on. "
Niinistö ei alennu puhumaan aviottomasta tyttärestä, SETA:sta tai DDR:stä, vaikka hänelle heitetään tsunamit ja yksinäisyys/leskenä olo päin silmiä. Kumman ehdokkaan käytös sopii paremmin presidentille?
SETA ry eli Seksuaalinen tasavertaisuus - Sexuellt likaberättigande SETA ry on valtakunnallinen ihmisoikeus- ja sosiaalialan kansalaisjärjestö, joka on perustettu vuonna 1974.
Käytännössä SETA:n toiminnan piiriin kuuluvat lesbot, homot, biseksuaalit, transvestiitit ja transseksuaalit.
taida hakeutua sinne, luulin sitä avustusjärjestöksi ;))))
Pikku pila, mutta juhlitaan tyylikkäästi Saulin voittoa. Ei lyödä enää "lyötyä".
Maarit "löi" Punaisessa langassa jo niin tyylikkäästi, että vieläkin hymyilyttää.
SETAN perverssi piireihin
Ei se Maarit Tastula Halosta lyönyt vaan päinvastoin. Tarja huomautti hänelle pariinkin otteeseen väärin muotoilluista kysymyksistä.
Taitaa olla kuulossas vikaa.