Vaalit/ Halonen ja Niinistö

Laitetaanpas nyt sitten tästä lähtien kaikki vaaliasiat tämän yhden topicin alle, jotta ei tarvitse niitä jatkuvasti poistella tai siirrellä. Jos tästä lähtien kyseisistä aiheista topiceja ilmestyy, jotka eivät olennaisesti liity Poriin, niin joko siirrän ne niille kuuluville palstoille tai poistan kokonaan. Tämän aiheen alla siis saavat keskustella molempien ehdokkaiden kannattajat jne.

8

835

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Suurimman osan niistä jotka eivät liity Poriin olen jo muualle siirtänyt tai poistanut. Ja en nyt sanoisi, että läheskään kaikki nykyisetkään vaalikeskustelut liittyisivät Poriin.


      • Adolf
        riina00 kirjoitti:

        Suurimman osan niistä jotka eivät liity Poriin olen jo muualle siirtänyt tai poistanut. Ja en nyt sanoisi, että läheskään kaikki nykyisetkään vaalikeskustelut liittyisivät Poriin.

        Pori keskustelupalsta on yksi vilkkaimmista kaupunkipalstoista ja tasokin on noussut. Miksi siis poistaa hyvä poliittinen keskustelu ja säilyttää viestit tyyliin "raumalaset o homoi". Periaatteessahan lähes kaikki on politiikkaa ja Pori on melko poliittinen kaupunki.


      • Riina edes ole Porista
        Adolf kirjoitti:

        Pori keskustelupalsta on yksi vilkkaimmista kaupunkipalstoista ja tasokin on noussut. Miksi siis poistaa hyvä poliittinen keskustelu ja säilyttää viestit tyyliin "raumalaset o homoi". Periaatteessahan lähes kaikki on politiikkaa ja Pori on melko poliittinen kaupunki.

        Eikä se tiedä Porilaisten keskustelutavoista (taidottomuudesta) mitään.....


      • Riina edes ole Porista kirjoitti:

        Eikä se tiedä Porilaisten keskustelutavoista (taidottomuudesta) mitään.....

        Ja sinä olet saanut "tietosi" mistä? Kannattaisi ensin tarkistaa tietonsa ennenkuin alkaa niitä levittämään.


      • tietotoimistosta
        riina00 kirjoitti:

        Ja sinä olet saanut "tietosi" mistä? Kannattaisi ensin tarkistaa tietonsa ennenkuin alkaa niitä levittämään.

        tietenkin, ja nehän tietää kaiken ;-D


      • Sinulta

    • ghostly-world

      Riinast tulis paras pressa!Ajais suomi24:n asioita parempaan suuntaan!!!RIINA00 PRESIDENTIKSI!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6314
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5388
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      60
      4255
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4122
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      66
      3880
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1167
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      57
      1000
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      304
      999
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      850
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      811
    Aihe