rakastumisesta??

Millaista on rakkaus ensisilmäyksellä? Miten eroaa muihin ns. ihastumisiin jne.
En tiedä olenko ihastunut aivan korviani myöten vai jopa rakastunut, vaikka vasta tapasimme. Olemme kuitenkin jo n. kolmekymppisiä.

Tuntuisi rakkaudelta ensisilmäyksellä kun tunne on vain niin voimakas :))
1585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

toisinaan vielä kuin kolmekymppiset ilman että heidä/häneen ensirakkus haamuttaa (tulitko se oikein) takarivossa. Hmm nå sitten mulla on ehkä mahdollisuus tulla ykkönen ja ei vain tulla jonkun naisten "tällä hetkessä paras vaihtoehto" ja alitajuisesti nro. kakkonen. (Aj miks mää ajattelen näin, joo koska tulin jätetty ensirakkauksen takia THE BIG ONE) :

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.... kirjoitti:

Millaista on rakkaus ensisilmäyksellä? Miten eroaa muihin ns. ihastumisiin jne.
En tiedä olenko ihastunut aivan korviani myöten vai jopa rakastunut, vaikka vasta tapasimme. Olemme kuitenkin jo n. kolmekymppisiä.

Tuntuisi rakkaudelta ensisilmäyksellä kun tunne on vain niin voimakas :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu