oiskohan fiksu ostos? kartat on vissiin laajimmat, mitä gepsien mukana tulee. ja pitäisi vörkkiä myös lämpölasien läpi.
Medion pna 240
tubde
44044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Fiksumpi on mio 269plus. Siinä SiRF III tekniikka, eli 8 kanavaa enemmän. Euroopan yksityiskohtainen kartta Teleatlas 2005.1 ja TMC-liikennetiedotteet alle 600 eur. http://www.mio-tech.be/products/gps/269plus/software_features.asp
teleatlaksen kartoissa on pirusti virheitä ei ihme että jenkit ei osu tuolla irakissakaan kun suomessakin osoitteet ei oidä kutiaan teleatlaksella parasta on nuo aavetiet joita ei ole olemassa mutta teleatlaksen kartoissa on mutta onhan lapsillakin oltava hauskaa kun navigaattori ohjaa teleatlaksenkartoilla navman jatom tom käyttävät tuota teleatlasta myös
Olen käyttänyt molempia ja eipä niissä mielestäni ole pahemmin eroja ollut. Monet ovat kehuneet juuri että tuossa Teleatlaksessa olisi paremmat karttapohjat. Yleensä itse olen huomaanut että jos jokin virhe on olemassa niin todennäköisesti virhe löytyy molemmista karttapohjista.
Sony NV-U70T lienee pian kaupoissa. MUistuttaa ulkonäöltä TOMTOM Go:ta. linkki: http://www.sony.fi/view/ShowArticle.action?section=fi_FI_Products&article=1133797503549&site=odw_fi_FI. Siinä Navteqin Euroopan kartta (ilman brittien saaria) ja TMC-liikennetiedotteet vakiona. Saksalaisissa nettikaupoissa hinnat 550eur ylöspäin.