"Työläisnaiset"

Nauroin kuset housuissa..täysiä pellejä, kukaan ei tiedä TYÖSTÄ mitään!
Tämä hevosrivikin (Marko, Riitta, Uma), menköön mustalaisten leiriin.
Ja ne "työläisnaiset"..mm. Harkimon ex - onkohan koskaan tehnyt ns. työtä?
7305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näitä "duunareita" lapioineen tuntuu täällä olevan. Itsekin kesätöitä tehtaissa tehneenä voin tietää, että kyllä se melko siistiä sisähommaa on. Ketä on nämä oikeat duunarit, määritelkää se. Mitä on oikea työ? Kai kaikki työ, mistä veron maksaa ole arvostettavaa työtä! Ei tehdastyö yhtään raskasta ole. Meinaa olla vaan tekeminen että saa ajan kulumaan päätettä tuijottaessa.

Jotkut Metlan metsurit ehkä tätä nykyä ovat ainoita ns. oikean työn tekijöitä? Heille siitä kunnia!

Äänestä
  • Joidenkin mielestä se on työtä kun kekkaloidaan paikasta toiseen esittelemässä itseään ja puhumalla 'viisaita'..ja siinä ohessa järjestetään jokin taidenäyttely tai muuta jonnin joutavaa.

    Äänestä

  • TYÖ !!! kirjoitti:

    Joidenkin mielestä se on työtä kun kekkaloidaan paikasta toiseen esittelemässä itseään ja puhumalla 'viisaita'..ja siinä ohessa järjestetään jokin taidenäyttely tai muuta jonnin joutavaa.

    tullut vastausta sitten siihen, että mitä se työ on? Jos kerran kekkulointi ja taidenäyttelyt eivät sitä ole. (käsittääkseni jonkin verran taiteilijoita on Halosenkin leirissä, ja pää-äänenkannattajana Marco Bjuström.. Hänhän se vasta TYÖLÄINEN on!!)

    Äänestä

Älähän nyt, niin olivat fiinejä leidejä että. Sitä vaan ihmettelen, että miksi Salen kannattajat olivat lähes 100-rosenttisesti naisia ( Marko)? Olisko ollut vinkki, että nyt naiset, tässä on SE ehdokas. En samaistu noin hienoihin työläisnaisiin.

Äänestä
  • Mikä ihmeen kateus ja katkeruus sosialisteja vaivaa. Sen näkee näissä kaikissa viesteissä.. MItä pahaa he ovat teille tehneet? Maksaneet varmasti veronsa, että hyvinvointi yhteiskunnan kulut katetaan!

    Äänestä

  • Markohan on nainen!! Kuten Markot ja Marcot yleensä!

    Äänestä

  • -r- kirjoitti:

    Mikä ihmeen kateus ja katkeruus sosialisteja vaivaa. Sen näkee näissä kaikissa viesteissä.. MItä pahaa he ovat teille tehneet? Maksaneet varmasti veronsa, että hyvinvointi yhteiskunnan kulut katetaan!

    mutta sosialistien politiikassa on se vika, että se hidastaa yhteiskunnan kehittymistä ja pitää yllä eriarvoisuutta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saulin takana kirjoitti:

Nauroin kuset housuissa..täysiä pellejä, kukaan ei tiedä TYÖSTÄ mitään!
Tämä hevosrivikin (Marko, Riitta, Uma), menköön mustalaisten leiriin.
Ja ne "työläisnaiset"..mm. Harkimon ex - onkohan koskaan tehnyt ns. työtä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu