Kyllä lähti kaikki viimeisimmätkin sympatianrippeet demareista kun sai katsella Bryggaren naamataulua koko lähetyksen ajan. Pää nyökytteli ja vatvoi koko Halosen puheenvuoron ajan mutta annas olla kun Niinistö sai puheenvuoron. Tällöin aiturisankarimme naama venähti pilkalliseen hymyyn aivan kuin tällä ns. julkkiskansanedustajalla olisi varaa halveksia Sauli Niinistön mielipiteitä. Näkikö joku saman vai onko näössäni jotain vikaa?
Bryggaren ivallinen hymy
aasi
161325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Luulisi miestä huomenna hävettävän, kun kaverit kertoo, mitä kansa näki ja ajatteli, on oikea vellihousu, kun ei asiallisesti kyennyt istumaan paikallaan ilman naaman- ja päänkiertoliikkeitä. Miksikähän hän näin menetteli? Psykologi, tuu avuksi.
aivan naurettava ukko.
vaikka Tarjaa äänestänkin, samaa hiukan lievemmässä muodossa oli havaittavissa Väisäsen touhuissa Niinistön takana. Yhtä kaikki samaa pelleilyä taustajoukoilta. Ei tuollainen amerikkalaismalli käy Suomessa. Suomalaiset vaan ärsyyntyvät epäaidosta käyttäytymisestä
Nuo taustajoukot voivat mielstäni olla esittämssä kysymyksiä mutta tuo yltiötaputtaminen ja huudot eivät kyllä kuulu sivistyneeseen väittelyyn. Ja mitä bryggareen tulee niin tunsin suurta myötähäpeää. Taitaa poskia huomenna punottaa kun katselee itseään uusinnasta :)
Bryggare nyökytteli Halosen kommenttien tahtiin kuin hypnoosissa ja todellakin ivallisesti hymyili Niinistön kommenteille. Ei tullut mitenkää positiivinen kuva kyseisestä henkilöstä tai demareista yleensäkään. Noinko aivopestyä porukkaa ne ovat? No eihän se Bryggare ilmeisesti mikään älyn jättiläinen olekaan, mutta kertoo taas enemmän niistä, jotka kyseisen henkilön eduskuntaan ovat äänestäneet.
Kun tuollaisen lipevän "löysä suun" tapaan niin tiedän aina olla varuillaan , koska henkilö on EPÄLUOTETTAVA
Kyllä varmaan demareita itseäänkin jo hävettää moinen käytös. Pari hyväksyvää nyökkäystä oikeaan paikkaan lähetyksen aikana olisi voinut tehostaa Halosen sanomaa mutta nähty käyttäytyminen oli todella näyteltyä ja lapsellista.
Mahtavatko Bryggare ja Backman vielä nyökytellä, vai onko paristoista jo virta lopussa?
:))
muuta voi odottaa joltain helvetin hyppääjältä,siinä oiva esimerkki ketä suomalaiset äänestää eduskuntaa,bryggis,halme,karpela ym ym....
Tässä näette tämän pelin likaisuuden.
Kaikki keinot käytetään.Kansalaisten pitäisi olla suoria ja nuhteettomia ,mutta SAK : N (työntekijöiden ) rahoilla yllä pidetään mitä kierointa valtapolitiikkaa enemistö suomalaisia vastaan . Kapinaan tälläinen touhu johtaa.
Olen itse ollut 17-vuotta passiivisessa vastarinnassa tätä systeemiä vastaan. Herrat työt tehköön nälkä palkalla jos se on niin hauskaa.
kerennyt näkeen Uman ja Väisäskän hihittelyä, vai oliko niin kiintoisaa taas etsiä vikoja Halosen kannattajista.
Olisin varmasti huomannut jos olisin kannattajien liikkeitä seurannut. Bryggare vain oli epäonnekseen (tai ehkäpä juuri tietoisesti) juuri televisiokameran linjassa joten häntä ei voinut olla noteeraamatta. Väittäisin että hän toimi tarkoitushakuisesti.
paljon vikaa,käynti optikolla auttaa,ota vahvemmat linssit että näät kirjottaa äänestyslippuun nro 9.
Kyllä varmaan hävettää Bryggarea itseäänkin näin jälkeen päin tuo hänen käyttäytymisensä. Oli todella naurettavan näköistä touhua. Toivottavasti on huomenna niskat kipeänä :d
Mua niin otti päästä tuo, että heti kun Halonen avasi suunsa niin tämä Duracell pupu alkoi nyökyttelemään vaikka tuskin tiesi mistä edes puhuttiin. Mutta sitten kun Niinistö sai puheenvuoron, alkoi Bryggare puistelemaan päätään ja naama vääntyi ivalliseen hymyyn. Niinkun tällä äijällä olisi jotain aihetta nauraa fiksulle ja asiansa osaavalle Saulille.
Ei vitsit, uskon että lähes jokaisessa suomalaisessa kodissa huomioitiin tuo Bryggaren nyökyttely. Se oli aika surkuhupaisaa ja teennäistä ja hyvin harkittua toimintaa.
Nyökyttelyn tarkoitushan oli antaa sellainen kuva, että kyllä Tarja tietää ja Tarjalla on parhaat mielipiteet. Mutta uskon, että asia kääntyikin nyt aivan päinvastoin, kyllä ääniä satelee nyt Salelle tuosta hommasta. Demarit osoittivat oman säälittävyytensä ja sen, että heille kaikki keinot ovat sallittuja. He pelaavat likaista peliä ja yleensä sellainen osuu lopulta omaan nilkkaan.
Tähän lisään vielä kaikki Satu Taiveahon väärät ja paikkaansa pitämättömät syytökset Saulia vastaan ja puhemies Lipposen toiminta mustamaalata Niinistöä Nato syyöksillä, vaikka mies itsekin on ollut kovin myönteisellä Nato kannalla aiemmin.
Oon aina tykänny Artosta, en enää. Urheilijoista ei oo knsanedustajiksi. Esimerkkejä piisaa. Tommoset ivalliset hymyt ei kuulu rehdeille etelä-karjalaisille.