itseenne. Haluaisitteko itsellenne samanlaisen likasangon sisuksen päällenne, kun mitä demarit täällä heittelee Niinistön päälle ja vain siksi, että me, enemmän kuin toinen puoli kansasta, olemme Niinistön kannattajia.
Emme mekään heittele Halosen päälle kuraa, vaikka emme häntä presidentiksi haluakaan. Emme ole halunneet edellisellä kerrallakaan. Kummasti hän vaan on sanonut olevansa koko kansan presidentti ilman, että on saanut meiltä siihen valtuutusta.
Emme mekään heittele Halosen päälle kuraa, vaikka emme häntä presidentiksi haluakaan. Emme ole halunneet edellisellä kerrallakaan. Kummasti hän vaan on sanonut olevansa koko kansan presidentti ilman, että on saanut meiltä siihen valtuutusta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...Niinistön kampanjaväki ei heita kuraa päälle? Mikäs sitten oli esim. tämä kuuluisa "Tarjan vappupuhe" -väittämä, jota levitettiin mm. Kokoomusnuorten sekä Arto Lahden porukoista Niinistön taakse tulleiden ehdokkaiden taholta?
Näissä vaaleissa se kuuluisa homo-kortin käyttö ei ole onnistunut, koska noissa asioissa Halonen ja Niinistö ovat jokseenkin täysin samoilla linjoilla.
temmattu juttu. On faktatietoa samoin kuin muutkin Tarjan tempaukset.
kanssa paitsi että he toivoivat, että kokoomuslaiset eivät lähtisi mukaan levittämään sitä vaan päin vastoin toppuuttelisivat. Tämän olen kuullut monelta kokoomuslaiselta.
On kyllä jonkun muun kuin kokoomuksen levitystä. Haluttu mustamaalata Niinistön kannattajia.
Seta-mummottelua, lesbottelua, perätöntä vappupuhetta, erinäisiä herjasivustoja, ulkonäkö- ja ulosantikysymyksiä lukuunottamatta kampanjanne onkin ollut TOSI SIISTI?
selvä. Jos on toiminut Setan puheenjohtajana heidän sääntöihinsä kuuluu olla seksuaaliseen vähemmistöön kuuluva eli ei hetero. Toiselta nimeltään se on lesbo.Tarja on ollut Setan puheenjohtaja, joten lesbottelu ei ole potaskaa.
suhde naiseen esim 80-luvulla.. Voisi kutsua lesboksi...?