SAULI RÖKITTI VEI......

ellu

...... ja haloska vikisi!!!

Eilen se taas nähtiin MTV 3 vaalitentissä.

Maikkari oli tuonut paikalle oikein SAK:n porukkaa
jotka yhdessä saivat halosen kanssa käydä Niinistön kimppuun. Saivatpa vielä yleisön joukosta mukaansa neiti Taiveahon. HAH HAH !

Kuinkas kävikään?

Niinistö ampui "uutisankan" suoraan ilmalennosta.

Demareilla näyttää olevan suuri hätä, kun moisia
naurettavia temppuja yrittävät.
Onneksi yrittämiset loppuvat sunnuntaina kun maan johtoon astuu todellinen presidentti : Sauli Niinistö!

HYVÄ SALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

6

407

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitään väliä

      Bryggare nyökytteli Tavjan taustalla päätään 2 tuntia yhteen menoon kuin käkikello tai joku jolla lääkitys on enemmän tai vähemmän epätasapainossa, koko ajan idiottimainen virne kasvoilla. Huh huh, eikö per...n nuolennalla ole mitään rajaa,

      • kuk-kuk..mau-miau..

        sitä Bryggarea..ja toinen nyökyttelijä oli niiden puh.johtaja. Ihan kuin muumimamma olis välillä keinauttanut kehtoa, jossa kummalliset vauvat nyökyttivät päitään kuin robotit. Olikohan ne edes oikeita ihmisiä..?


    • porvali

      Havaitsin lisäksesi että siihen sekaan toimittajatkin huutivat kävivät oikein porukalla Saulin kimppuun ja eivät antaneet mahdollisuutta kommentoida,äänestäjänä en ole niin tyhmä ettenkö huomannut,Saulin pisteet vain entisestään nousivat.Tsemppiä Saulille.
      ????tätä ihmettelen median ja toimittajain taholta miksi Halosta pidetään presitenttinä näissä ehdokas paneeleissa hän on ehdokkaana niinkuin muutkin ja teot ois pitänyt ottaa esille ei riitä että on tukkinut johonkin valokuvaan muiden päämiesten joukkoon.

      • bryg bryg

        Bryggaren poliittinen naama kului loppuun..

        ..maikkarin väittelyn aikana! Tervemenoa yleisurheiluvalmentajaksi!


      • valheita.
        bryg bryg kirjoitti:

        Bryggaren poliittinen naama kului loppuun..

        ..maikkarin väittelyn aikana! Tervemenoa yleisurheiluvalmentajaksi!

        Halonen jäi kiinni myös valehtelusta kertoessaan

        virallisesta vierailusta valkoiseen taloon,niitä ei ole olllut..


    • runkku-sauli

      runkku-sauli,kakka-sauli,kakkis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3417
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      9
      2527
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      58
      2445
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2371
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2084
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1780
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      89
      1478
    Aihe