Ollaan miettimässä vanhan jää-pakastinkaapin korvaamista tollasella jääpalakoneen sisältävällä versiolla. Onko kokemuksia kenelläkään siitä?
Kokemuksia "side-by-side" kylmäkoneista
vierailija
3764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ollut meillä n. 1/2 vuotta. Perheessä kokoa 2 4 ja tilaa jääkaapissa riittävästi, pakastinkaapissa säilytetään lähinnä tällaisia "herne-maissi-pusseja"jne. (Arkkupakastin 380L lisänä). Pinta harjattua terästä eikä siinä tahmatassujen sormenjäljet näy. Lisäksi perheen pienimmätkin ylettävät itse ottamaan maitopurkit ja sellaiset. Jääpalakone on toiminut hyvin eikä koskaan palat ole "kökkööntyneet" yhteen kuten joissakin muissa malleissa olen kuullut. Hanaveden juonti on jäänyt historiaan, kaikki haluavat jäävettä. Olemme ja siis kovasti pitäneet ja suosittelemme.
Sama vehje löytyy meiltäkin,hyvin on pelitellyt.
Mutta kyllähän näitä löytyy monelta eri valmistajalta kiertele ja kattele.
Meillä on ollut LG:n kaappi kolme vuotta ja kovasti on pidetty hyvänä. Jääkaappi on tilava, kun sehän on normaalia syvempi. Pakastin on tosiaan pieni marjojen säilömiseen, mutta tavalliset ruokapakasteet siihen mahtuu hyvin. Pakastin on myös huurtumaton, eli sitä ei tarvitse sulatella.
Ainoa miinus on ollut sellainen vika että elektroniikka voi joskus jumia niin, että koneesta ei saa vaihdettua vesi-jäämurska-jääpala valintaa. Meillä on käynyt näin kahdesti, vika poistuu kun käyttää töpselin irti seinästä.