Oikeiston Sipilä Tarjan tueksi

Suomen ensimmäinen naisehdokas presidentiksi oli Helvi Sipilä ja hän on alkanut tukea numeroa yhdeksän. Virkeän naisihmisen aivot ovat siis yhä voimissaan.
9312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kuka on helvi sipilä? En tunne häntä. Onko vanhempaa ikäpolvea. Tiedän Kirsi Pihan olevan Niinistön leirissä. Sipilä lienee joku urheilija, kun en politiikan alla muista nimeä kuulleeni.

Äänestä
  • Kuka oli Sepateuksen poikain isä? Kerroinhan, että Sipilä oli ensimmäinen nainen presidenttiehdokkaaksi eikä suinkaan hiihtäjälegenda.


    Voi tyhmyyttä alle seitsemän keskiarvolla!

    Äänestä

  • poikain isä? kirjoitti:

    Kuka oli Sepateuksen poikain isä? Kerroinhan, että Sipilä oli ensimmäinen nainen presidenttiehdokkaaksi eikä suinkaan hiihtäjälegenda.


    Voi tyhmyyttä alle seitsemän keskiarvolla!

    Se, että on naispresidenttiehdokas ei ainakaan minun ikäpolvelle merkitse sitä, etteikö voisi olla taustaltaan vaikka hiihtäjä.

    Äänestä

teetättää. Ehkäpä se muisti vielä palautuu muistamaan, että se numero pitikin olla 3.

Äänestä

Kaksi "viisasta" naista. Viisaus pesii vanhoissa mummoissa.

Äänestä
  • Horajaa jo sekkii, ihan niinku Lipponen, Ihalaisella on jo niitä oireita. No, onhan se mielipide sekin.

    Äänestä

Koettakaa nyt Tarjan peesaajat päättää, ovatko ikäihmisten kannatus ehdokkaille hyväksi vai pahaksi.

Tuolla aiemmin yksi Halos-fani pilkkasi Jutta Zilliacusta ja Uma Aaltosta Saulin kannatusjoukoissa, että "sellaisia kannattajia Saulilla"...

Nyt Sipilä onkin virkeä ja aivot voimissaan, vaikka on huomattavasti Juttaa ja Umaa vanhempi!

Äänestä

Onko kyseessä uutisankka? Missä tieto?

Äänestä

Helvi Sipilä on juristi, oli aikoinaa asianajaja ja myös YK:n apulaispääsiheteeri, kunnioitettu suomalainen nainen.
Ensimmäinen suomalainen naisehdokas pres.vaalissa
vuonna 1980, siis silloin kun pres. Koivisto lopulta valittiin. Ikää Helvi Sipilällä nyt 90 vuotta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järki-ihminen kirjoitti:

Suomen ensimmäinen naisehdokas presidentiksi oli Helvi Sipilä ja hän on alkanut tukea numeroa yhdeksän. Virkeän naisihmisen aivot ovat siis yhä voimissaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu