MUMMO ei missään nimessä ole ,kuin SAK : N vähemistösiiven K-piintynyt edustaja.
Tunsin itseni ahdistuneeksi eilen ,kun katsoin
menoa joka oli samanlaista kun itse olin koulukiusattuna.Typerämmät muiluuttavat FIKSUA
porukalla.
Tunsin itseni ahdistuneeksi eilen ,kun katsoin
menoa joka oli samanlaista kun itse olin koulukiusattuna.Typerämmät muiluuttavat FIKSUA
porukalla.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Maarit: Te olette ilmoittaneet haluavanne presidenttinä toimia arvojohtajana, tarkoittaako se käytännössä että te haluatte määrätä ylhäältäpäin minkälaiset arvot suomalaisilla on?
Tarja: Ööö ensin vähän niinku korjata, tietääkseni minä olen sanonut niinku että olen mielelläni arvovaikuttaja, mutta en, mut mää niinku oon vierastanut kokoajan käsitystä arvojohtajasta, olishan se aika onnetonta jos tänä modernin länsimaisen demokratian aikana niinku joku olis arvojohtaja.
Maarit: uum... mut kenen arvoissa olisi eniten korjaamisen varaa?
Tarja: Jokaisen, aina silloin tällöin, mutta minun mielestä tällä hetkellä niin ... niin jos sanoon niinpäin etten personoi, vaan sanon sen asiana, must taloudelliset arvot on saanut viimevuosina korostuneen merkityksen mitenkään aliarvioimatta sitä että että rahalla on paljon vaikutusta ja se se on monta kertaa se resurssi se voimavara millä näitä asioita voidaan rakentaa, mut se on keino se ei oo päämäärä
Juuri tuollaista on teini Tarjan puhe.
Kääntäjä pitäisi olla SAK : n porukoista jotta ymmärtäisi eihän eilen Profesori Esko Antolakaan tajunnut.Pää asia on kansan sumutus jotta Viimeinen sosialismin saareke Suomi säilysi työläisherrojen puristuksessa Äänestettiin maanantaina Saulia ja kun olen katsonut TV-tä niin ei kaduta.Ensimmäisellä kierroksella ei äänestetty ,kun Lahtinen ei kuitenkaan ilman liittojen tukea olisi päässyt pressaksi
Lahtea..symppis tyypi!:Ei varmaan kellekkään
halua mitään pahaa.No muistetaan;tehtään Lahdesta
Pääministeri!