hyötykäyttöäkö?

Hei
Tässä asun rannikolla Uudessakaupungissa ja olen huomannut miten Tammet ovat tänä vuonna täynnä terhoja ja olen miettinyt onko niille jotain hyötykäyttöä? onkos edes niin että ne ovat todella Tikun ja Takun mieliruokaa? elikä jos otan niitä talteen niin kurretko söisivät niitä?
kaikki vinkit otetaan ilolla vastaan.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidän pihalla ainakin käy melkoinen höyrinä kuten aina tähänaikaan vuodesta, kun kurret käyvät tyhjentämässä tammia tammenterhoista. Ne hautaavat terhot maahan talven varalle.

Luultavasti linnutkin saattaisivat syödä niitä talvella, jos ne murskaisi pienemmiksi. Eli siitä vain keräämään, jos intoa riittää :-)

Äänestä
  • pitänee keräillä !!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tammenterho kirjoitti:

Hei
Tässä asun rannikolla Uudessakaupungissa ja olen huomannut miten Tammet ovat tänä vuonna täynnä terhoja ja olen miettinyt onko niille jotain hyötykäyttöä? onkos edes niin että ne ovat todella Tikun ja Takun mieliruokaa? elikä jos otan niitä talteen niin kurretko söisivät niitä?
kaikki vinkit otetaan ilolla vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu