Päijänne-instituutti, eläintenhoitaja!

Eli te jotka olette tuolla asikkalassa koulussa, niin kysyisin että onko sinne vaikea päästä? Entä millainen pääsykoe on? Ja muutenkkin millaisa siellä on? Olisin sinne hakemassa tänä vuonna.
3373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja oisko teillä tietoo että onko tällä asikkalan koululla omia sivuja? Tai jos jostain muualta löytyis kuvia siitä?

Äänestä

  • poollo kirjoitti:

    kyllä mä ton tiedän, mut joku ihan sen koulun oma sivu. missä ois tietoo ja kuvia koulusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Eli te jotka olette tuolla asikkalassa koulussa, niin kysyisin että onko sinne vaikea päästä? Entä millainen pääsykoe on? Ja muutenkkin millaisa siellä on? Olisin sinne hakemassa tänä vuonna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu