Pressanlinnan opiskelija-asukkaat

Tietääkö joku, että asuuko nykyisellään presidentinlinnassa vuokralaisina opiskelijoita?
Asui nimittäin Kekkosen aikaan.
Olisi kiva myös tietää millä henkilökohtaisilla tavoilla Halonen on auttanut opiskelijoita tai muita. Ahtisaarihan antoi osan palkastaan Hurstin laupeudentyöhön. Siis mitkä ovat olleet Halosen omat tavat?
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietysti Tarja auttaa globaalin humaanina ihmisenä hädässä olevia. Mäntyniemen käyttämättömät huoneet hän jakoi köyhimmille opiskelijoille ja omistamansa viisi osakehuoneistoa sairaille ja juopoille vanhuksille. Ruokaa Tarja ostaa kovalla liksallaan köyhille viikottain.

Sillä Tarja ei jätä asioita vain puhetasolle. Sellainen ei kuulu kunnon sosialistin pirtaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nostalgia kirjoitti:

Tietääkö joku, että asuuko nykyisellään presidentinlinnassa vuokralaisina opiskelijoita?
Asui nimittäin Kekkosen aikaan.
Olisi kiva myös tietää millä henkilökohtaisilla tavoilla Halonen on auttanut opiskelijoita tai muita. Ahtisaarihan antoi osan palkastaan Hurstin laupeudentyöhön. Siis mitkä ovat olleet Halosen omat tavat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu