tanakoita misseja suomessa:/

Musta noissa tytoissa ei oo oikein ryhtia! siis tosi mammoja. vahan pitais saada suomen tyttoihin itsevarmuutta ja no tuota aika tanakoita kaikki, ainakin mallinhommiin!
5876
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jep, ja huonorintaisia ja läskireisisiä.

Äänestä
  • bmi alipainon puolella, suurin bmi oli n. 20, vaihteli 17-20, eniten n. 18. Tänään oli laskettu iltasanomissa. Liian laihoja, ei muotoja kenelläkään.

    Äänestä

  • Joillakin kirjoitti:

    bmi alipainon puolella, suurin bmi oli n. 20, vaihteli 17-20, eniten n. 18. Tänään oli laskettu iltasanomissa. Liian laihoja, ei muotoja kenelläkään.

    Olen samaa mieltä... alipainoisia ovat kandidaatit... ainoastaan yhdellä on normaalin rajoissa. Normaalin, no joo mitä sekin tarkoittaa, mutta kuitenkin... listan mukaan josta itse vertasin niin vain yksi oli 2kg yli alarajan... ja joukosta löytyi myös sellainen jolla alaraja oli alitettu jopa 8kg.

    Missit eivät ole malleja vaan tavallisia suomalaisia naisia joista nuoret tytöt katsovat esimerkkiä ja näillä mitoilla saavat väärän kuvan kropalleen.
    Missit kautta aikojen ovat olleet liian laihoja ja jos onkin normaalin rajoissa niin heti on haukuttu läskiksi... Outoa!!!

    Mielestäni Missikisojen järjestäjien tulisi kiinnittää tähän seikkaan enemmän huomiota ja järjestää kisat joihin valittisiin vain normaalipainoindeksin omaavia naisia!!!

    Joku tykkää että kaikki ovat liian pullukoita ja joku kaipaa katseltavakseen Paljon pulleampia.

    Äänestä

Missä vaiheessa missikisoista on mallikisoja tullut? Anorektikko mallit on ihan eri asia kun missit? Missi edustaa tervettä naisihannetta, ei ilmapallomaailman alieneja.

Jos haluat katsella malleja, lue sitä cosmoasi enemmän tai hanki oikeat arvot!

Äänestä

Tanakoita? Älä viitsi naurattaa. Oletkos itse joku
anorektisen laiha luuranko, jos väität missiehdokkaita
tanakoiksi? Sellaisesta on ainakin kauneus kaukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joosefine kirjoitti:

Musta noissa tytoissa ei oo oikein ryhtia! siis tosi mammoja. vahan pitais saada suomen tyttoihin itsevarmuutta ja no tuota aika tanakoita kaikki, ainakin mallinhommiin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu