Kaveri Niinistön kampanjatoimistosta kerto, että Kokoomus teetti Taloustutkimuksella kyselyn ehdokkaiden vahvuuksista ja heikkouksista. Tutkimuksen mukaan ylivoimaisesti suurimmat syyt olla äänestämättä Niinistöä on sen liian innokas asenne Natoon liittymiseen ja se, että keskustalaisten keskuudessa ei ole unohdettu viime vaaleja, jolloin Niinistö ei tukenut Esko Ahoa julkisesti toisella kierroksella. Keskustalaisten keskuudessa ei ole myöskään unohdettu Kokoomuksen vuosikausia jatkunutta Keskustan haukkumista.
PALJASTUS SISÄPIIRISTÄ!
Taloustutkimus
14653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
oola tekemässä tuota tutkimusta Taloustutkimuksella,on nimittäin maailman tylsintä hommaa soitella ihmisille ja huonolla palkalla!
Samat syyt mullakin olla äänestämättä Niinistöä!
Juuri siksi, että Niinistön puoluekaverit ovat haukkuneet keskustaa.
mullakin, selkärangaton Kokoomus ja Niinistö eivät nappaa!
samoja juttuja mietin kun keskustalaisena äänestin Halosta.
Kaikki me maaseudun Akat äänestetää ilman muuta. Sauli Niinistöä. Joten sinä kirjoittaja alä puhu paskaa.
Kaveri ruskeaperä esiintyy jo "taloustutkimuksenakin" ja on saanut taas kuohuttavaa tietoa hyvältä kaveriltaan WC Pöndeltä.
Sinne ne kaikki vanhat haukut menneet on......
on saanut minut olla äänestämättä Kokoomusta ja sen ehdokkaita missään oloissa!
voisi kuvitella äänestäväni huonokäytöksistä Niinistöä.
Natohullu Niinistö ei saa ikinä ääntäni!
Sauli on sanonut erittäin selvästi, että presidentti ei voi viedä Suomea Natoon. Sauli sanoi, että mikäli Naton myönteinen kehitys jatkuu, niin silloin asiaa kannattaa vakavasti harkita, mutta siinä tapauksessa täytyy järjestää kansanäänestys, jonka jälkeen lopullisen päätöksen tekee eduskunta!
Katsopa jostain keskiviikkoinen A-Talk ohjelma jossa näytetään videopätkiä vuodesta 2003 lähtien tähän päivään kuinka Paavo Lipponen demareineen hehkuttaa, että mitää pahaa Natossa on ja ettei se ole mikään mörkö ja on vain ajan kysymys, kun Suomi hakee täysjäsenyyttä! Nyt on vain demareiden ja Halosen takki kääntynyt kummallisesti viimeisen kuukauden aikana. Mikäli Halonen valitaan, niin ei mene montaa kuukautta, kun demarit Paavoineen ja Tarjoineen ilmoittavat, että nyt näyttäisi sopivalta ajankohdalta hakea täysjäsenyyttä!
Koska Demarit eivät hyväksy kansanäänestystä Natosta niin hallituksen ja presidentin suosituksesta Nato jäsenyys nuijitaan eduskunnassa pöytään mennentullen, koska edustajista ylivoimainen enemmistö on Naton kannalla.
on Suomen maassa se, jos salesta pressa, että Suomi äkkiä naton jäsen ja suomalaisia sotilaita kuolee Naton joukoissa.
Käytöksellään saanut kaikki puolueet taakseen lukuunottamatta joitain yksittäisiä henkilöitä kuten Eva Biaudet ja Cronberg. Hyvänä esimerkkinä omien loikkaamisesta Saulin leipiin voidaan pitää Ruben Stilleriä joka edellisissä presidentinvaaleissa kampanjoi näkyvästi Halosen puolesta! Tänä iltana on mukava katsoa TV2:ta kello 21.10, kun Tarjan lähtölaukaus alkaa ja sunnuntaina juhlitaankin sitten uutta presidenttiä!
tai ikä 15v (henkinen)