Valheita

Ärsytti suunnattomsti eilisen tentin pari suoraa demareiden valheellisen väittämän sisältävät kysymykset Niinistölle. Raukkamaista taktiikkaa samoin se Ay-pomon huuto ja haukkuminen. Miten jos elinkeinoelämän tyypit asettuisivat Niinistön taakse, tulisi SAK:lla pahat pöksyihin ja naama väärälle. Kyllä luulisi maassamme enemmän oikeistolaisia ihmisiä olevan mitä näitä umpi punaisia verojen kerääjiä ja sossu-intoilijoita.
4113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koko sakista, ja arvaa harmittaako kuulua sen alaiseen liittoon.

Äänestä
  • En ole antanut lupaa ay liikkeen käyttää jäsenmaksujani SDP:n vaalityöhön mutta nyt aukes silmät. Loppuu liittotouhut. Moni mennyt samaan lankaan. Työttömyysturva riittää jatkossa eikä liittotouhut.

    Äänestä

Missä tynnyrissä ole kasvanut! Me sossut voimme hyvin ja olemme päättäneet jakaa hyvinvoinnista myös niille vähäosaisemmille, joille sinä et antaisi ropoakaan! Niinistöä purevat omat koirat...työnantajat! Vain kaulusköyhälistö sitä luulee olevansa niin porvaria, niin porvaria...ettei menisi nyt tarjoushernekeitto väärään kurkkuun

Äänestä
  • En ymmärrä miksi hyvinvointi täytyy kerätä vain meidän juuri nyt työssäkäyvien veroilla ja niiden korotuksilla. Niinistö on oikeassa niin oikeassa siitä, että hyvinvointi syntyy työstä. Olen aika kyllästynyt siihen, että vaikka kuin onnistun työssäni kurittaa verottaja kukkaroani vastaavanlaisesti. Käytän ykstyistä terveydenhuoltoa jne. arvostan, että koulutus ja sairaanhoito vähävaraisille on ok mutta olen myös valmis kuntien tuottamien palveluiden progressiiviseen maksukäytäntöön lievemmän verokohtelun vastapainoksi. On hienoa, että maassamme voi ihmisarvoisesti elää tekemättä työtä mutta enemmän pitäisi korostaa yksilön omaa vastuuta, koulutusta ja aktiivisuutta työhön hakeutumisessa. Hassua, että meillä on suhteellisen suuri työttömyys edelleen ja samanaikaisesti työvoimapulaa. Kannatan Niinistön ajatuksia edelleen parempina ratkaisuina kuin Halosen, pahoittelen demarit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirsi kirjoitti:

Ärsytti suunnattomsti eilisen tentin pari suoraa demareiden valheellisen väittämän sisältävät kysymykset Niinistölle. Raukkamaista taktiikkaa samoin se Ay-pomon huuto ja haukkuminen. Miten jos elinkeinoelämän tyypit asettuisivat Niinistön taakse, tulisi SAK:lla pahat pöksyihin ja naama väärälle. Kyllä luulisi maassamme enemmän oikeistolaisia ihmisiä olevan mitä näitä umpi punaisia verojen kerääjiä ja sossu-intoilijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu