jatkaa äänestäjien "pelottelua" Tarjan hyväksi, mutta ei kerro mitään kuinka nekatiivisesti Halonen suhtautuu maanviljelijöihin. Toi YLE:n toiminta pitäis saada johonkin ruotuun.
Taas
YLE
4173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Haloslaiset haluaa liittyä venäjään halosen johdolla, hän on kuulemma pitänyt oikein puheitakin siitä kansalle!
Maamiinoja ei poisteta v.2016 puolustusvoimiemme varastoista.
Nythän on rauhantila! Maastoonko ne pitäisi kylvää?
duunari minäkin
mutta olemme menneet EU:hun, joten meidän on pakko kulkea sen mukaan, mikä on vallitseva linja. Ymmärrän hyvin viljelijää, jonka elinkeino on vaakalaudalla, mutta jos realiteetteja katsotaan, niin Niinistö on todellisuudessa samaa mieltä.
Suomessa on pian 20 vuotta eletty sääntelemätöntä markkinataloutta ja se asettaa kaikki yrittäjät samaan asemaan, että yrittämiselle pitää olla kriteerit. Jos tuotteellesi ei ole tietyllä hinnalla markkinoita, sinun yrityksesi ei ole toimintakelpoinen. Valitettavaa, mutta näin toimii markkinatalous.
ja itseäni on häirinnyt lähinnä se et minkä takia maatalous saa tukia, mutta me muut yrittäjät joudumme tulemaan omilla toimeen? Onko tämä nyt sitten tasapuolista ja markkinoiden mukaista?