WARNING!!
Kepun puoluetoimisto syöttää propagandaa tänne palstoille.
Heillä on kehitysmaissa kuten Tansaniassa runsaasti Suomen valtion rahoittamia propagandakohteita, lähinnä heidän peitejärjestönsä 4H:n nimissä, mm. kouluja. Siellä oikeutetaan ökyisäntien sortopolitiikkaa köyhälle väelle.
Jumalauta jos jokaisella Suomen puolueella on satoja kouluja Tansaniassa, eikö Tansania ole kohta yksi sama paska kuin Suomi?
Mitä voivat suomen maaparoonit jättää käyttämättä? Tottakai vaivihkaa kehitysmaihin.
KEPU PALSTOILLAMME
FAKTAT
4
228
Vastaukset
- Kaupunkilainen
Voin sulle kertoa, että 4H on PUOLUEETON nuorisojärjestö! 4H-nuorten vanhemista suurin osa on palkansaajia eikä maanviljelijöitä. 4H toimii sekä kaupungeissa että maaseudulla.
4H:lla ei ole Tansaniassa yhtäkään koulua vaan esim. tekevä nuorisovaihtoa. Kustannukset ovat tapaus kohtaisia, mutta pääasiassa nuori maksaa ne itse!
Sellainen pieni info 4H:sta.- Hoo hoo
4H on kepun järjestö. Isäntäparoonit siellä lapsukaisia opettavat pekonit rinnuksilla.
- TIETOA
KEPU = maaparoonit. Hyvin sanottu. Vitjamunat.
Hilipatipippan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733918
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.473233Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1542979Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,552902SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.752436Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.32237Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a251954Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s621941Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1561890- 901287