vasta rankkareissa miten mahdollista?hifkiläiset haukkuu jokereita huonoksi mutta ei voita edes vasta kun rankkareissa hirveellä munkilla.
liigan huonoin joukkue
10
460
Vastaukset
- sua
noin paljon! Hanki elämä itsellesi!
- karx
Ensimmäinen narrifani, joka tunnustaa joukkueensa olevan liigan huonoin.
- heh heh
älä kuule unta näe että kannattaisin narreja tai hifkiä.ihmettelin vain kuinka eräskin puupää jaksaa meuhkata kuinka umpisurkeita jokerit on ja sitten oma joukkue ei edes meinaa voittaa tätä vaikka hifkin pitäisi olla puheiden mukaan jotain yliluonnollisen hyvää vähintään.
- blackmagictiger
entäs sitte hienoa että hifk on liigassa..
- Narri
HIFK on liigan ylivoimaisesti huonoin joukkue koska se on koottu hinteistä..ja sen kaikki kannattajat, siis miehet on hinttejä!
Helvetinmoisella tuurilla se puppelijengi on menestyny noinki hyvin..mut ei mitalipeleihin mitää mahiksia. Katos..lätkä on miesten peli ja siel ei sukkahousu-byysat todellakaa pärjää.
Käsilaukuilla hakkaamisessa se jengi taas on ylivoimanen...- Zivojinovic
Tuota... jos yhtään tietäisit taustoista niin hintit löytyvät ihan toisesta pääkaupunkiseudun joukkueesta. En nyt viitsi mainita nimiä kun urat on jouduttu lopettamaan loukkaantumisten vuoksi tai kutsuttu ruotsalaiskavereita NHL:stä kylään, mutta olet totaalisesti hakoteillä. Ja homma vain paranee kun pieni osa tästä nykyisestä narrilaumasta menee slaaviliigaan. Siellä tulee persraiskauksia joka ilta - mutta siitähän te nautittekin, eikö vain?
- ei hifki fani
Jokerit haistakaa pitkä ja väkevä paska, ja painukaa sinne venäjälle."jokerit, kun haluatte täyttä paskaa"
- koti valkku
tänään hpk-hifk.ei taklauksia, ei maaleja vaan molemmilta ylitarkkaa puolustuta.en halua maksaa tälläisestä kiekosta penniäkään.molemmille olisi pitänyt laittaa ylimääränen maali kulmaan.
- aijai2
Nyt kyllä voisin sanoa HIFK huonoiksi, sillä heillä on parhailla 5 tappio pelistä ja ovat Top 9-listoilla eli tippumassa kohti Jumbo-tasoille....mikäli ne häviävät lisää tuolla jatkolla. Sori nyt vaan...se on kyllä totuus!
- aijai2
Vieläkin näyttää huonolta, kun HIFK pysyy edelleen Top-10 listoilla ja ei tunnu helposti nouseva. Olisko IFK aika herätä, jos meinavat välttää Jumbo-tasolle joutuminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282631- 1272293
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1152004- 1291983
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.121723Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161471258Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu291142Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901105Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt901080Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno361019