Onko mitään toimivuutta? Oinasmies & neitsytnainen..
Oinas-tuttavani vaikuttaa lämpimältä ja ystävälliseltä. Aika hitaasti tämä tutustuminen etenee, mutta aina kun tavataan, niin nautitaan yhdessä olosta valtavasti. Onko voin alkuhuumaa?
Oinas-tuttavani vaikuttaa lämpimältä ja ystävälliseltä. Aika hitaasti tämä tutustuminen etenee, mutta aina kun tavataan, niin nautitaan yhdessä olosta valtavasti. Onko voin alkuhuumaa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heipsan.
Täällä OinasM ja NeitsytN pariskunta.. tai no, seurusteluvaiheella vasta, takana reilu 5kk että melko tuore suhde. Kerron omat kokemukseni.
Tapasin vähän sattumalta Oinaani. Minä Neitsyenä asetan miehille erittäin korkean riman, ennenkuin saatan ihastua. No, vaikka hän oli hauska ja puhelias, niin tässä tyypissä oli kuitenkin "ulkonäöllisiä puutteita", niin lapselliselta kuin se kuulostaakin. Viihdyimme käsittämättömän hyvin yhdessä, saatoimme jutella asioista tuntikausia ja minä ihastuin Oinaan impulsiivisuuteen, sillä olen itsekin varsin impulsiivinen persoona. Tiesin, että Oinaani oli kiinnostunut minusta, mutta minä halusin hänestä vain kaverin, sillä olen aina halunnut vierelleni vain sen unelmieni prinssin. Sanoin kuitenkin, että haluan silti pitää hänet ystävänäni. No seuraavan kerran kun tavattin, oli niin hauskaa, että valvoimme koko yön ja aamulla päätimme lähteä kaupunkiin 3:n tunnin ajomatkan päässä. Tällä automatkalla vasta myönsin itselleni, että olen rakastunut, ja otin häntä kädestä.
Tästä päivästä lähtien olemme olleet yhdessä, ja päivä päivältä menee paremmin ja paremmin, vaikka olemme koko ajan yhdessä.
Ehkä tutustuminen etenee hitaasti juuri sun, elikkä Neitsyen, takia? Oinashan on kyllä toiminnan tyyppi, mutta jos hän huomaa sun epävarmuutes?
Tämä Oinaani on kyllä aivan ihana ihminen. Voin luottaa häneen ihan täysin, hän joustaa paljon asioissa, ihanan herkkä ja oma itsensä, eikä todellakaan vedä ikinä mitään roolia.
ei missään nimessä kun katselee 26vuotta oinasmiestä niin ei enää oinasta olen nyt eronnut.
merkkinä hankalin kumppani minusta!!!
Yhden illan oinaan kanssa juttelin kun hänet tapasin... Ensin en uskonut että voisin löytää hyviä puolia mutta niitähän löytyikin: huomaavainen, hellä ja ulkonäöltään ok.
Ensikauhu olikin että hänhän on oinas, ei sovi yhteen merkkini kanssa minkään mukaan. Mutta voisiko toimiakin?
Yhtenä ravintolailtana minäkin juttelin oinasmiehen kanssa ja joka on aivan erilainen kuin muut aiemmin tuntemani miehet. Tunsin tosin hänet pintapuolisesti jo aiemmin. Tuosta meille seurasi kaukosuhde. Suhde on toiminut hyvin tähän saakka mutta siitä en tiedä onko kaukosuhteessa yleensä mitään järkeä. Jos uskoo horoskooppeihin ehkäpä se onkin meillä juuri se juju että oinas-m ja neutsyt-n tulee hyvin toimeen keskenään. Emme ole vielä kertaakaan riidelleet vaikka yhteiset viikonloput ovat tiiviitä ja minäkin osaan olla voimakastahtoinen vahvan, jääräpään oinaani rinnalla. Sitä en osaa arvioida miten tämä suhde kestäisi jatkuvaa arkea yhdessä. Tosin olemme jo riittävän vanhoja ymmärtämään elämää ja antamalla toiselle tilaa joustamalla tarvittaessa.
Minulla kokemuksia yhdestä oinasmiehestä, joka on nykyinen poikaystäväni. Hän viehätti minua rentoudellaan ja sillä, että hänen seurassa saatoin olla niin oma itseni. Seurustelimme 5kk erittäin tiiviisti, olimme oikeastaan koko ajan yhdessä. On kummallista että kestin, sillä yleensä neitsyenä en kestä olla sidottuna toiseen ihmiseen vaan tarvin myös omaa aikaa. Näitä tunteita ei hänen kohdallaan kuitenkaan tullut. Nyt on mies ollut 1,5 kk armeijassa, joten elämme kaukosuhteessa. Hyvin se on tähän asti toiminut kymmenien päivittäisten tekstiviestien ja tunnin puheluiden avittamana. Minä rakastan häntä.