Minä olen seurustellut jo kolme vuotta aivan ihanan miehen kanssa. Seksielämämme on kerta kerralta aina ihanampaa ja pääsen aika lähelle orgasmin rajaa (uskoisin), mutta en pääse sen rajan ylitse. Tuntuu hyvältä, mutta orgasmiin en pääse. Sama juttu edellisten miestenkin kanna, mitään en saa. Haluaisin orgasmin, sillä en usko sen olevan mahdotonta. Miehenikin alkaa jo tylsistyä ja yrittää kyllä kaikkensa minua auttaakseen. Viimeinen vuosi on ollut pelkkää nousua, mutta orgasmia ei vain kuulu. Alkaa jo kärsivällisyys loppua. Onko kellään vinkkejä, miten orgasmin voisi saada? En ole saanut orgasmia masturboidessanikaan,
Orgasmittomuus
Sad eye
253169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Kerro kaverilles mistä pidät ja yritä rentoutua, rakastelu ei ole työtä eikä siihen parane sekottaa orotuksia. Naisella saattaa olla fyysiset syyt ettei saa orkasmia joten muut vaihtoehdot kannattaa kokeilla (suu seksi, hyväilyt jne.) ajankanssa saattaa vapautuminen tapahtua ei kannata hermostua!
Olen aivan samassa tilanteessa kanssasi. Nyt syksyllä tulee kolme vuotta seurusteltua ihanan miehen kanssa ja orgasmia en ole vielä koskaan saanut. Itseäni se ei ole enää niin valtavasti haitannut koska muuten seksi tuntuu todella ihanalta ja nautin siitä kovasti. Ehkä orgasmittomuuteen on jo niin tottunut ettei sitä orkkua välillä tule mieleen edes kaivata. Toisinaan taas alkaa masentaa kun esim. lukee jonkun kirjoituksia sarjaorgasmeista kun itsellä ei ole ollut ainoatakaan. Välillä tuntuu että on lähellä mutta ei kuitenkaan... Omin käsin en minäkään ole onnistunut vielä tähän päivään mennessä. En ole vielä kokonaan menettänyt toivoani orgasmin saamisen suhteen. Mietin että joskus kunhan kaikki on kohdallaan niin se tulee. Kumpa tuo päivä tulisi pian...
Tsemppiä sinulle sad eye. Kyllä me vielä joskus pääsemme tavoitteeseemme.
Minun kokemuksieni mukaan teidän olisi paras ensin saada orgasmi masturboimalla. Eli seksivideoita katsomaan, käyttämään erilaisia apuvälineitä, vibrasauvaa, perhosta, käsisuihkua jne. Sitten kun opin sen omin käsin parissa vuodessa, vei pari-kolme vuotta ennenkuin sain sen yhdynnässä. Nyt saan sen neljänä kertana viidestä. Onneksi ihmiset on erilaisia ja valtaosalla se ei vie näinkään kauan.
Jep, olen samaa mieltä, että ensin on opittava omin käsin homma hoitamaan. Itse en ollut paljonkaan masturboinut aiemmin, mutta kerran olin yksin hotellissa ja pari tuntia tyhjää odotteluaikaa ja tietysti maksullista pornokanavaa aikani kuluksi ryhdyin katselemaan. Oli oikea fiilis ja oma rauha ja aikaa tarpeeksi ja sitten vielä sattui sopiva, älyttömän kiihottava filmipätkä, joten ajauduin itseäni hipelöimään. Ja jossain kohdassa vaan oli ihan selvää, että nyt mä kohta laukean, kun vielä vähän aikaa jatkan samalla tavalla. Ensin tuli pieni paniikki – eka kerta nääs. Ja samantien epäilys, että enhän mä kuitenkaan saa. Mutta kun tiesin ihan varmasti, että perhana saan, jos vaan uskallan. Piti pari kertaa sanoa itselle oikein ääneen, että anna mennä nyt. Ja niin sitten mentiin! Se oli hieno juttu!
Meni hyvän aikaa ennenkuin edes uskalsin yrittää samaa miehen kanssa. Itsekseni puuhastelin ja opin aika hyvin hallitsemaan koko prosessiin. Sitten löysin ihanan miehen, jonka kanssa olen voinut avoimesti voinut puhua "ongelmastani" ja joka ei ole painostanut minua yhtään eikä YRITTÄNYT tehdä minulle mitään. Ja niin vaan kerran rohkaistuin kesken yhdynnän hieromaan itseäni ja laukesin myös heti ekalla kerralla. Nyt se onnistuu aina, kun haluan.
JA HUOM: AINA KUN MINÄ HALUAN. Miehen mieliksi en orgasmia sen enempää hanki kuin teeskentelekään. Se on mun juttu. Ja hänellä on omansa.
Ja TOINEN huom: Aina EN halua. Eikä aina tarvitse kenenkään haluta. Siis vaikka haluankin rakastella, niin en välttämättä halua orgasmia.
Orgasmin saanti voi tosiaankin olla aika vaikeeta. Itse sain ekan orgasmin vasta 33v. En vaan ollut tajunnut, että siihen täytyy kuluttaa niin paljon aikaa. Aikaisemmin siis hätäilin ja tuskastuin ja lopetin kesken kaiken. Seksikaupoista saa upeita vibroja klittiksen kiihottimella, joilla homma onnistuu ihan varmasti (itseltäni vie n. 15 min). Suihku on myös aika hyvä. Aikaa saa tosin varata aika paljon. Tutustu ensin itse itseesi, mistä ja miten nautit eniten. Sen jälkeen on helpompi kertoa miehelle miten täytyy tehdä. Lelut voi ottaa mukaan rakasteluun. Aika kiihottavaaa ;). Minulla on edelleen vaikeeta saada orgasmia pelkästää rakastelemalla. Eikä se ole aina niin tärkeetä, tuntuu hyvältä muutenkin. Jos haluan orgasmin, niin leluilla voi jatkaa. Luulisin kuitenkin, että miehille on tosi tärkeetä, että nainen nauttii. Tsemppiä!
Sanon kokemuksesta jotta olet näiden asioiden suhteen täydellisesti väärässä. sillä videoista ei ole mitään merkitystä mihinkään vaan kaikki on lähdettävä omasta päästä.ja tämä on piste ;sillä videoissa alistettaan naisia seksuaalisesti.
TOISEKSI käsisuihku tuhoaa emättimen/klitoriksen herkkää verenkiertoa ja tuntoaisteja joten se on vihonviimeinen marturbointi väline jolla tuhoaa oman kehonsa pitkäaikaisesti ja jopa lopullisesti!
Kokemuksellani sanon jotta voin saada yhden yhdynnän aikana 7-10 ERILAISTA orgasmia jotka ovat voimakkaita tai sellaisia kuin itse niiden haluan olevan ja tämä on mahdollista vain kun on täydellinen LUOTTAMUS molemminpuolin!!
Taidat ollakin ns. besserwisseri. Minun mielestäni me kaikki ollaan yksilöllisiä ja sama temppu ei tehoa kaikkiin. Sieltä päästähän se kaikki tietysti lähtee, mutta miten vaikutat sinne päähän? Eivätkä kaikki videot ole samanlaisia, naista alistavia. Voihan sitä valita naisohjaajan tekemän, jos on herkkähipiäinen. Luotettavissa tutkimuksissa on muuten osoitettu, että keskimäärin seksivideo kiihottaa naista siinä kuin miestäkin, muut mielipiteet ovat tekopyhyyttä ja uskomuksia. Eikä sitä suihkun päätä ole tarkoitus sinne vaginaan tuupata, minä suihkutan ulkosynnyttimiä, noin oppikirjan termeillä ilmaistakseni asian.
Olemme olleet onnellisesti avioliitossa 8 vuotta. Seurusteluaikana, joka tosin oli aika lyhyt 6kk, vaimoni ei saanut yhdynnässä orgasmia kertaakaan, suuseksillä kylläkin (edellisissä suhteissaan ei edes sillä).Hääyönä se tapahtui! Sitä edelsi tietysti perusteellinen ja kiihkeä esileikki; suutelua pitkään suu, kaula korvat jne. sitten pikkuhiljaa rintojen näykkimistä, suutelua ja voimakasta imemistä. Siitä edelleen vatsa ja napa saivat osansa.Tämän jälkeen reisien sisäsivuja pitkin kohti genitaalialuetta suutelemalla ja nuolemalla.Pimppin nuolin huolellisesti joka sopukasta ja lopuksi keskityin glitan nuolemiseen kunnes hän oli laukeamisen kynnyksellä (hän antoi siitä merkin). Tämän jälkeen siirryimme yhdyntään,normaali lähetyssaarnaaja-asento.Ei kestänyt kuin muutama minuutti ja laukesimme ihanasti yhtäaikaisesti.
Tätä kaavaa noudattaen lisättynä eri mausteita; pepun suukottelu ja nuoleminen sekä suuseksiä minullekin (ei laukeamiseen asti)olemme lauenneet yhdynnässä lähes 99 prosenttisesti. Kokemustemme mukaan lähetyssaarnaaja-asento on paras, koska siinä glitta saa parhaiten stimulointia. Ja ennen kaikkea, siihen on varattava aikaa ja rauhallinen ympäristö.
Uskon, että yksi syy onnistumiseemme oli suhteemme saavuttama luottamus, joka ehkä alitajunnan kautta vaikuttaa uskallukseen heittäytyä tunteiden ja tutemusten varaan. Sinulla on kuitenkin optimistinen asenne mikä on erittäin positiivista. Kyllä se vielä sieltä tulee!
EI SIIHEN MITÄÄN AAMENTA TARVITA!! RIITTÄÄ KUN ON MOLEMMINPUOLISTA LUOTTAMUSTA ELI LUOTTAA JA OSAA OLLA LUOTTAMUKSEN ARVOINEN!!
Avioliinton/avoliiton tarkoituksenahan on vain omistaa toinen ihminen ja rajoittaa hänen elämäänsä jollain rinkulalla, tämä ei mielestäni ole luottamusta herättävää toimintaa jos pyrkimyksenä on toisen ihmisen ALISTAMINEN!
pelkkä otsikko! Kovin on ahdasmielinen käsitys sulla avio-/ avoliitosta. Sormushan on vain symbolinen ulkoinen merkki siitä, että rakastaa parisuhteen toista osapuolta ja on sitoutunut täydestä sydämestään rakentamaan ja eteenpäin kehittämään tätä suhdetta missä molemminpuolinen luottamus on tietysti tärkein elementti!
Jos elämänkatsomuksesi on se, että kaikki miehet pyrkivät alistamaan ja törkeästi hyväksikäyttämään naisia, ihmettelen mistä olet löytänyt luotettavan kumppanin parisuhteeseesi, jos hän on mies. Onnitteluni!
Itselläni ihan sama juttu.
Ollaan seurusteltu yli vuosi, enkä ole kertaakaan tullut. Alussa kävin ihan lähellä, mutta en enää, paineet asiasta on kasvaneet liian isoiksi, että osaisin rentoutua sängyssä tarpeeksi. Orkuttomuudesta siis tulee helposti loputon kierre, eikä sitten ole enää toivoakaan saada sitä.
Olen joskus miettinyt, että voisiko naisilla liittyä orgasmittomuus lapsuuden traumoihin ja isäsuhteeseen?
Sitä myötä kun avioerot ovat lisääntyneet, myös tyttöjen orgasmittomuus on yleistynyt.
Omalla kohdallani on tapahtunut isän hylkääminen ja huomaan suhtautuvani miehiin varauksellisesti, vaikka tiedän ettei siihen olisi mitään syytä, mutta en voi estääkään.
Se vaan tulee luonnostaan.
Miehen kanssa on aina varautunut olo.
Omalta osaltaan myös lapsuuden taustat vaikuttavat
mutta SUURIN SYY TÄHÄN ONGELMAASI KUITENKIN ON LUOTTAMUS PULA,jos et pysty luottamaan kaveriisii
et voi saavuttaa myöskään tätä kaipaamaasi orgasmia. Jotta voisit saavuttaa jotain on myös jostain luovuttava.
Jos miehes on ns. "sitkee sissi" niin se nuolee sinulle orgasmin 69 asennossa eli sinä makaat hänen päällä ja voit ottaa suihinkin samalla jos haluut. Ja sanot sille miehelle että ei lopeta ennen kun on ihan varma että olet tullut.
Pitää sun pyllystä niin lujaa kiinni että et pääse pakoon vaikka tekis kuinka kutaa. Nääs naisella on monesti taipumus väistellä ikäänkuin kutitusta ja silloin ihanuus katkeaa hetkeksi mutta jos mies ei päästä "karkuun" niin voi tulla hyviä tuloksia.
Itselläni oli sama tilanne nykyisen suhteeni alussa ja kun kokeiltiin tätä niin orgasmi oli alun jälkeen taattu ja sitten kun oli päästy vauhtiin niin yhdynnässäkin se sitten onnistu.
Onnea yritykselle...
Mielestäni tärkeintä olisi että harjoittelisit ensin itsesi kanssa, siis masturbointia. Kun opit omaa kehoasi, tiedät mistä pidät. Myöskin minusta tuntuu että mitä enemmän saat orgasmeja (vaikkapa masturboiden) sitä helpommin ne tulevat myös yhdynnässä.
Jos masturbointi itseäsi hieromalla tuntuu vastenmieliseltä tms. kokeileppa suihkussa (varsinkin hierovasuihku) suihkulla hyväillä itseäsi. Muista laittaa ovi lukkoon =) . Mut kerran yllätettiin (nuorempana äiti tuli jotakin kyselemään). Arrggh. Noloa.
Siihen en voi sanoa tarkaa syytä kun en tiedä tarkempaa taustaa. Kerroit masturboineesi ja kysymys kuuluukin että miten ja millä olet masturboinut?eli jos olet harrastanut tätä vedellä niin silloin olet tuhonnut emättimesi verenkiertoa ja täten tuntoaisteja. Verenkierron saat palautumaan kun hankit geishakuulat joita käytät säänöllisesti verenkierron elpymiseksi ja parantamiseksi emättimessäsi ja toisekseen tarvitset todella ymmärtäväisen kumppanin sekä täydellisen luottamuksen toisiinne. Huomioitava on myös partnerisi käyttäytyminen sua kohtaa fyysisessä kanssakäymisessäsi, sillä se ei ole rytkytystä ja rynkytystä vaan teknillinen suoritus ja siihen pääsemiseksi tarvitset kaverin joka ymmärtää ja auttaa sua täydellisesti tässä tilanteessasi, eli etsitte yhdessä orgasmiasi niin jotta ette anna periksi.
naiselle ei tule orgasmi höyläämällä vaan se vaatii hellää esileikkiä ihokosketusta unohtamatta..siis millasia väristyksiä sulle tulee siitä kun ihoasi kosketetaan silkin hennoin kosketuksin ja miten rintasi reagoivat kun niitä suudellaan/kielenkärjellä hyväillään sekä miten klitoriksesi kiihottuu kun sitä kosketellaan hellästi suukotellen kun näihin edellä mainittuihin asioihin tiedät vastauksen sen jälkeen voitinkin odottaa sitä kauan kaipaamaasi orgasmia! (Elikkä luottaa sekä olla luottamuksen arvoinen molemminpuolin ja mahdollisemman hellää hyväilyä ja jotta partnerisi ei ajattele omaa orgasmiaan vaan keskittyy antamaan sulle mahdollisemman suuren mielihyvän tunteen;sekä orgasmi tulee sievästi taittaen eikä sytkyttämällä.)En kerro sen enempää jotta miehet ei voi törkeästi käyttää hyväksi naisia .
Eliina, puhut kyllä asiaa, vaikka tyylisi onkin niin suorasukainen, että mielenkiinnolla jään odottamaan, minkälaisen pyörremyrskyn saat kimppuusi!
Mutta oma kokemukseni on sama: luottamus on naisen orgasmin viimeinen niitti. Mutta kyllä moni muu asia täytyy olla kohdallaan myös. Seksuaalista nautintoa rajoittavat traumat täytyy olla käsitelty pois. Oma kroppa täytyy tuntea ja täytyy opetella hoitamaan homma ensin omin käsin. Orgasmi-ongelman kanssa täytyy olla sillä tavalla sinut, että siitä pystyy puhumaan kumppanin kanssa. Ja sitten täytyy olla kumppanilla niin paljon ymmärrystä, että osaa naistaan tukea niin henkisesti kuin fyysisestikin. Ja tekniikkapuolella pitäisi hallita muukin kuin rynkytystekniikka. Jos tunteita miehen ja naisen välillä ei ole niin paljon, että läheisyys, herkkyys ja hellyys eivät ole helposti – jopa itsestäänselvästi – saavutettavissa, voi orgasmiongelmaisen naisen orgasmin unohtaa kokonaan.
Luottamus on aivan oleellinen asia parisuhteessa. Yleinen asetelmahan miehen ja naisen välillä on se, että kun mies lähtee parisuhteeseen, niin hän kokee menettävänsä jotain itselleen elintärkeätä: vapauden. Näin mies valitettavan usein asian näkee. Ja kukapa vapaaehtoisesti haluaa mitään menettää? Mies pitää kynsin hampain kiinni vapautensa riekaleista ja niinpä naisen selän takana on jatkuvasti käynnissä suhmurointia, jossa ovat vastakkain nainen ja miehen työ/kaverit/yleinen lusmuilu. Eli ollaan eri puolilla arjessa ja elämässä. Jos näin on, ei luottamusta synny, eikä samalle puolelle päästä sängyssäkään.Ei synny läheisyyttä, ei luottamusta eikä nainen saa orgasmia. Ja seksikin on valtataistelua.
Sanoisin, että ainoa lääke parisuhteen ongelmiin on rakkaus, sitoutuminen ja toisen 100 %:nen huomioonottaminen. Niistä syntyy halu puhaltaa yhteiseen hiileen ja luottamus. Tätä kautta voi saavuttaa myös seksuaalisen täyttymyksen toisen ihmisen kanssa – niin nainen kuin mieskin.
Erityisen viisas huomautus Eliisalta: täytyy luopua jostakin, jotta voisi saavuttaa jotakin. Tämä on läksy numero yksi: kaikkea ei voi saada. Jos haluaa tasapainoisen ja tyydyttävän parisuhteen, on luovuttava poikamieselämästä. Jos poikamiehen vapauteen on edelleen hinkua, on parasta jatkaa sitä elämäntyyliä.
Kokemuksesta tiedän, että miehenkin elämässä voi tulla vaihe, jossa osaa arvostaa sitä, että poikamiespäivät ovat ohi. Parisuhdetta ei, hyvät tytöt, kannata ajatellakaan miehen kanssa, joka ei ole vakaasti tähän pisteeseen päässyt.
Luulin sinunlaisista radikaalikiihkoilijoista päästyn eroon jo 80-luvulla. Pistät naiset ja miehet tarkkaan muottiin. Ja tietysti vain sinä tiedät, mikä on oikein.
Toi "En kerro sen enempää jotta miehet ei voi törkeästi käyttää hyväksi naisia " oli tosi hauskaa. Taidat ollakin lesbo, kun et halua, että me miehet osaamme käsitellä naisia oikein.
Minun mielestäni on tosi onni, ettet kerro enempää näkemyksiäsi.
Minulla ja kumppanillani oli sama onglema.
En saanut millään orgasmia ja sitä yrtiettiin meilläkin kaikilla tavoilla, mutta ei...
Sitten tuli idea.Mennään pornokauppaan.
Ostettiin pari juttua ja niiden avulla olen kokenut mitä ihmeellisimpiä kokemuksia.
ja nyt ei enää mitään leluja tarvita kun orgasmi tulee rakastellessa ilman apuvälineitä
Orgasmikin pitää opetella :)))
Onnea teille ja suosittelen sex shoppiin menemistä
Pornokaupassa käynti vain pahensi asiaa minun kohdallani. Kaikenmaailman värisyttimet ja tekopilit vaan sattui ja tuntui muutenkin kaikin puolin epämukavilta. Joten ei kaikkien kohdalla päde samat neuvot.
Ennen kuin mitään pornikaupan vekottimia kannattaa ruveta käyttämään tulisi olla tarpeeksi kiihottunut ja jos tuntuu pahalta se yleensä johtuu vain siitä ettei ole tarpeeksi kostea.
Jos ei omat nesteet riitä niin kaupan liukasteita mukaan...
On se kumma jos ei värisyttimet jne. tee hyvää ,silloin on kyllä siellä alaruumissa jokin pahasti vialla, taitaa anatomiasi olla hieman viallinen, sekin saattaa hoitua kun mener gynekologille....
Kaikki vaan ei osaa rentoutua jos jollakin värkillä koitetaan! Kyllä nämä asiat ovat pitkälti korvien välistä eikä värisyttimistä kiinni. Itselläni ei voi olla mitään vikaa alapäässä, kerran saan helposti orkun yksin, mutta en miehen kanssa vaikka on kokeiltu KAIKKI!
En vain osaa rentoutua ja antaa mennä, kun toinen on siinä odottamassa. Silloin on suorituspaineet liian kovat. Eli tahtoo sanoa, että ei näissä asioissa voi sanoa että jokin konsti "tepsii varmasti". Orgasmittomuus ei olisi niin kovin yleistä, jos se olisi niin älyttömän helposti ratkaistavissa.
hei vaan "mutta nainen ei pelkästää nsaa luottamuksella orgasmia ,sillä siihen tarvitaan paljon muutakin ja varmaan tiedät jotta luottamusta on montaa tasoa?
Ja sitten seuraava on saada naiselle mahdollisemman herkkä kiihottumis taso. ja kun sen saa niin heerkäksi jotta todella hennolla höyhenen hellällä hyväilyllä valtavia tunne purkauksia jotka kipittää kuin miljoona muurahaista pitkin kehoa lisäten kiihottumista äärimmileen. ja silloin orgasmi ei sovi kuvioihin lainkaan koska se katkaisee sen mielihyän tunteen.
ja toiseksi peeelkästä kiihottumisen voimasta saa orgasmin nainen.henkilöitten äänestä voi tarkalla korvalla kuulla millaisella asenteella se on fyysisessä kanssakäymisessä.
ja kun tiedät sydämmessäsi mikä on ero kaveri,ystävyys,avo;sekä avioliitto suhteessa? taikka miten ne eroo toisistaan.
henkilökohtaisesti voin rakastella kaverin ikanssa kuukausia ilman jotta annan itselleni tulla orgasmia ja se jotuu sitä kun se ei sovi kuvioihin silloin.))
naisilla erinlaisista epäonnistuneista pari suhteista tullut passivoimuminen joka ilmenee sillä jotta kieltävät tuntemasta herkyyttä koska sen-aikainen puoliso on käyttänyt sitä heikkoudesta jotuvana lyömäaseena.
ja näistä on päästävä eroon jotta voi kokea jotai ntodella ihanaa.ja silloin pitää luottaa jotta kaikki ei ole samanlaisia p päitä.)
Lopuksi ainakaan mulla ei ole sellaista tunnetta jotta olisin menettänyt jotain kun en ole ns. poikamies ja se johtuu siit äkun en koskaan halua rikkoa kenenkään sydäntä koska sellaisia on ilman minuakin aivan tarpeeksi.
sulla on pikkusiskosi limakalvon surkastuma ja sen vuoksi neuvon käyttämään liukastetta jolla voit neutralisoida sen ja saada sen limakalvon toiminnan ennaleen. Ja toiseksi sulla on oltava sellainen hiero0masauva jossa on klitoriksen kiihotin joka maksaa 350-1050 Mk.Ja toinen on jotta oleko saanut lapsia taikka et ja siitä on sitten erillaisia neuvoja jolla voit parantaa seksuaalista mielihyvää.joten kun vastaat tähän se viesti tulee mulle sähköpostiin suoraan sillä laitoin linkin sinne.
Kaikki käskevät vain oppia tuntemaan itsensä masturboimalla ja sitä kautta saamaan orgasmin, mutta kun se vaan ei onnistu!
viimeiset ~5vuotta olen yrittänyt kaikkeni ja yrittänyt olla ajattelematta suorituspaineita jne. ja ties vaikka mitä ja seurustellut kohta 4 vuotta 100% luottamuksella ja asioista on puhuttu mutta mitään ei tapahdu!
Seksi on kivaa.. joskus tuntuu, että olen lähellä orgasmia,mutta koskaan en sitä ole saanut. masturbointi taas.. plääh.. se tuntuu hyvältä jonkun aikaa, mutta missään tapauksessa kiihottumiseni ei ekan 10min. jälkeen nouse..päin vastoin, kyllästyn ja lopetan (masentuneena).
Kuinka kauan teillä kesti se masturbointikerta, jolloin saitte ekan orgasminne? entä rakastelu? tuntikausia..päiviä?..vuosia? alkaa tuntua, että vähintään vuosisata tarvitaan.
auttakaa..olen todella avuton.. mesennusta vaan lisää, kun tietää, että poikaystäväkin haluais antaa mulle sen nautinnon ja turhautuu vähän hänkin, vaikka hän yritää olla ihana ja ymmärtäväinen jne.
ja eliisa(/na..mikä lie).. miksei pornoleffojen katseleminen voisi kiihottaa naista sen takia, että naisia alistetaan niissä?.. toiset kiihottuvat siitä. ihmeellistä tämä elämä, vai mitä?
Hei!
Lue kokemukseni Koin orgasmin...:))
kirjoitin nimellä Sinisilmä, sittemmin Skorpioni-Unikko-Assi Passi..
Kerron lisää mielelläni.
Valtavan ihana kokemus, taivaallinen.