Bryggare

Vähän myöhään otan kantaa seuraavaan, mutta työpaikallani asiasta oli keskustelua, ja mielenkiinnosta ajattelin kysyä myös muiden mielipiteitä?

Mitä mieltä olitte Arto Bryggaren olemisesta Tarja Halosen "taustajoukoissa"?
Sen enempää omaa kantaani näistä kahdesta ehdokkaasta sanomatta, minua itseäni ainakin jatkuva pään nyökyttely ärsytti.

Mitä mieltä te muut olette asiasta??
7385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tarkoitan Bryggaren olemista MTV3:n viimeisessä vaalitentissä!!

Äänestä

SAK ja Arton nyökkiminen oli se viimeinen niitti, kiitos vain kannatuksesta

Äänestä

Sunnuntaina Sauli juhlii!

Äänestä

Kyllä se aika huvittavalta vaikutti. Muutama päännyökkäys olisi ollut tukemista arvokkaasti, mutta nyt se kääntyi kaikessa hupaisuudessaan itseään vastaan.

Eihkän Halonen ehtinyt edes asiaansa esittää, kun bryggare oli jo samaa mieltä. Näin käänteisesti Niinistön kanssa.

Lisäksi muutaman Niinistön kommentin aikana bryggare pää painuksissa "naureskeli käteensä". Jotenkin vaikutti ylimieliseltä ja ennenkaikkea kansan aliarvioimiselta.

Aivan kuin ensimmäisellä mainoskatkolla asiasta olisi käyty mainitsemassa, mutta eipä se kauan mielessä pysynyt ja tilanne riistäytyi taas käsistä. Ei tämä menettely ainakaan parantanut Halosen kannatusta ja viimeinen niitti oli SAK:n edustus.

Onko tässä nyt otettu sak:n ohella viimeiset keinot käyttöön neuvostoliiton malliin? Nyökyttelijöitä riitti siinäkin mallissa, mutta nyt tarvitaan tyhjänpuhujien ja jees -miesten sijaan tekijöitä joilla on konkreettisia ratkaisuja.

Miksi höpöttää demokratiasta, globalisaatiosta ja hyvinvointiyhteiskunnasta jos mitään ei kuitenkaan tehdä.

Tarvitaan muutos, tekisi oikein mieli sanoa että nyt olisi kirveellä töitä :) :)

Äänestä

Brykkären "pilkkiminen" oli tyhmää.Aina kun tarja notain sanoi nyökytteli Brykkare päätään. Oli sopuli ja ns JOO JOO JOO mies. Hyvä että ei valittu urheiluliiton hommiin.

Äänestä
  • Oli tosi suuri onni, että Arto Bryggarea ei valittu SUL:n johtoon. Bryggare putosi apinan tasolle.

    Tulee väkisin mieleen, että ovatko aktiiviuran anaboliset sterodit, testostereonit ja peiteaineet
    todella näin pahasti pehmentäneet pään. Urheilulääkärit voisivat tutkia asiaa.

    Äänestä

  • Bryggare kirjoitti:

    Oli tosi suuri onni, että Arto Bryggarea ei valittu SUL:n johtoon. Bryggare putosi apinan tasolle.

    Tulee väkisin mieleen, että ovatko aktiiviuran anaboliset sterodit, testostereonit ja peiteaineet
    todella näin pahasti pehmentäneet pään. Urheilulääkärit voisivat tutkia asiaa.

    antanut todellakaan mairittelevaa kuvaa brykkaren älykkyydestä,oli todella idioottimaista nyökyttelyä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pilkkii kirjoitti:

Vähän myöhään otan kantaa seuraavaan, mutta työpaikallani asiasta oli keskustelua, ja mielenkiinnosta ajattelin kysyä myös muiden mielipiteitä?

Mitä mieltä olitte Arto Bryggaren olemisesta Tarja Halosen "taustajoukoissa"?
Sen enempää omaa kantaani näistä kahdesta ehdokkaasta sanomatta, minua itseäni ainakin jatkuva pään nyökyttely ärsytti.

Mitä mieltä te muut olette asiasta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu