Olen nuori nainen, ollut ikuisella laihdutuskuurilla, kunnes lopetin sen. Tajusin etten halua näyttää noilta kuin nuo missit.
Minulla on kaunis muodokas vartalo, olen normaalipainon ylärajoilla, taipuvainen lihomaan. Naisen ei sais tässä yhteiskunnassa olla taipuvainen lihomaan, kuitenkin hyvin monet naiset onneksi ovat. Sairaalloinen lihavuus on asia erikseen. Sitä pitää välttää mutta kyl naiselta saa löytyä kunnon rinnat ja vähän vatsaa ja reisiä ja lantiota!!
Minulla on kaunis muodokas vartalo, olen normaalipainon ylärajoilla, taipuvainen lihomaan. Naisen ei sais tässä yhteiskunnassa olla taipuvainen lihomaan, kuitenkin hyvin monet naiset onneksi ovat. Sairaalloinen lihavuus on asia erikseen. Sitä pitää välttää mutta kyl naiselta saa löytyä kunnon rinnat ja vähän vatsaa ja reisiä ja lantiota!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi tänne kirjoitat?
Kaunis kirjoitus,ei siinä mitään,mutta olen kyllä eri mieltä.Musta ylimääräistä ei saa olla.Varsinkaan vatsaa.Ja jos vielä lihastakin vähän löytyy,niin on paras.Fitness kisaajilla on parhaat kropat.
Olen nuori nainen, enkä ole ikinä ollut laihdutuskuurilla. Sen sijaan pidän vartaloni ryhdistä ja lihastasapainosta huolta liikunnalla.
Minulla on kaunis muodokas vartalo, olen normaalipainoisen alarajoilla, luonnostani hoikka. Valitettavasti monet naiset tässä yhteiskunnassa ovat taipuvaisia lihomaan, kellepä ei lihomisesta olisi jonkunlaista haittaa tai mielipahaa ollut. Naiselta saa todellakin löytyä kunnon rinnat ja kaunis lantion kaari, kuten myös minulta löytyy!! (Vatsakas en haluaisi olla, sillä mahaläski ei kuulu naisen "kauniisiin muotoihin".)
Niin. Miksi kirjoittelit tänne?
Suomi nyt onkin niistä harvoista maista, missä naiset eivät satsaa ulkonäköönsä kovinkaan paljon.. Menepäs vaikka tuohon naapurimaa Ruotsiin ja katsele miltä ne naiset siellä näyttävät. Mitä suurimmalla todennäköisyydellä luulet sellaisia kolmekymppisiä 17-vuotiaiksi.. Nyt näette, että missikisojen taso peilautuu hyvin kansan ulkonäölliseen tasoon. Vain yksi ehdokkaista on vakavasti otettava: numero kolme.
Olisikohan tällä Suomen tuulipukukansalla jo aika alkaa panostaa ulkonäköön? Kannattaa muistaa, että ruotsalaisista yllättävän moni yhdistää tyylittömyyden ja epäesteettisen pukeutumistavan juurikin suomalaisiin. Ihmekös tuokaan kun niin moni laivalla matkustavista on juntteja pahimmasta päästä ja ketäs muitakaan ne siellä Tukholmassa näkisivät?
Käsittääkseni Stadi on ainoa paikka, mistä perisuomalainen juttimainen tuulipukukulttuuri on jo osittain hävinnyt ja on koko ajan häviämään päin. Lähiöt ovat sitten asia erikseen. Junttimaisimmiksi kaupungeiksi voisin tähän väliin nimetä Mikkelin ja Hämeenlinnan.