KENEN PRESSA OLISI HALONEN?

Vastaus kuuluu: SAK:n, joka rahoittaa ehdokas Halosen kampanjan. Eivät varmaan tee tätä ilman omaa hyötyä..... Vai mitä SAK?
8374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ulkopolitiikan jatkuvuus on taattu halosen valinnalla, mistä on hyvä osaavan halosen jatkaa, kun taas suomi ei oikeasti kaipaa prinssi niinistöä säheltämään typerillä raakilaisilla tempoiluilla suuren pääoman suuntaan, prinssillä kun on jo piilopaikka kulisseissa luxemburgissa (joka muuten aikoinaan haastoi kummelisodan suomelle!) ettei raasu sentään työttömäksi jää.

Äänestä
  • ettei tauti pahene

    Äänestä

kommarien, äärivasureiden, putiinien, kaikkien niiden jotka ovat "ansainneet työttömyysetuuksien vapaan käytön" jne jne

Äänestä

Miksi Ahtisaari on ollut täysin hiljaa presidentinvaalien ja ehdokkaiden osalta.
Hygieniasyistä hän ei voi avoimesti asettua Niinistön taakse mutta VOISI MAINIOSTI TUKEA HALOSTA. Ei ole tätäkään tehnyt.

Mitä mieltä Ahtisaari Halosesta?

Äänestä
  • sekin on vahva kannanotto

    Äänestä

  • kuin kylätie kirjoitti:

    sekin on vahva kannanotto

    koska tarja on jossain kulisseissa loukannut ylipainoista makkaratehdasta ... varmaan syystäkin!

    Äänestä

  • ...ei ole korrektia hehkuttaa vaaleissa kenenkään puolesta. Myös Manu vaikenee kannastaan, mutta Tellervo on kertonut äänestävänsä Tarjaa ja rivien välistä antanut ymmärtää Manun niin tekevän, mikä onkin päivänselvä asia. Joillakin on siis yhä käytöstapoja, vaikkei sitä heti uskoisi kun miettii vaikka tän palstan juttujen tasoa. Äänestäjien ohjailu on kaiken lisäksi todella aliarvioivaa äänestäjiä kohtaan; jotkut osaavat ajatella omilla aivoilla. Tosin löytyy maastamme sellainenkin puolue, jonka kannattajien puolesta pitää puoluejohdon myös ajatella.

    Äänestä

Bushin nosti presidentiksi öljy-yhtiöiden auvoisa tuki -ja politiikka on sen mukaista

Mihin tämä maa joutuukaan jos öykkäri SAK pääsee valheineen valtaan entistä enemmän?

-kolmonen-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SokeaReetta kirjoitti:

Vastaus kuuluu: SAK:n, joka rahoittaa ehdokas Halosen kampanjan. Eivät varmaan tee tätä ilman omaa hyötyä..... Vai mitä SAK?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu