Kärpät neuvottelinat sopimusta tuomo ruudun kanssa 24.1 ja päätös tulee 4.2 . ootakaa siihen asti en kerro enempää
tuomo ruutu kärppiin
manager
63679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Puhut aivan totta.Tuomo Ruudulle on tarjottu 2 vuoden sopimusta.Myös Riku Hahlille on tarjottu 2vuoden sopimusta
jani ridallekkin oltiin rajottu mut nyt on toni kovisto ensivuoden supimuksella
Ja junnolle oli tsiigailtu uuttaa naamaakin ja rasvaimua.
...heinää kenkiin vaan...Tuomolla on huonoa tuuria muttei niin huonoa , että löytäis ittensä Oulusta, HALOO??? Vai lopettaako lätkän ja tulee johonkin seuran muihin tehtäviin..?
Miks sanot noin..."Tuomolla on huonoa tuuria mut ei niin huonoa, että löytäisi ittensä Oulusta. HALOO???"
Aika typerästi sanottu, sanon minä! Mikä sinä olet Tuomo Ruudun puolesta sanomaan noin? Oletko asiaa kysynyt Tuomolta? Tuskin olet ja luulempa että hän ei typerän ihmisen typerään kysymykseen edes noteerais koska Tuomo Ruutu on herrasmies mitä minä häntä tunnen..ja hän on antanut Oulun Kärpistäkin hyviä kommentteja:)))
Kysynkin sinulta HIFK-74...mitäs sitten jos hän Kärppiin tulisikin? Mitä vikaa Kärpissä on? Onhan Nikkekin HIFK:in kasvatti ja miksei Tuomo Ruutukin "hyvän päälle" ymmärtäis?
Niklas Bäckström´kin tuli aikoinaan Oulun Kärppiin vain ja pelkästään sen takia koska hän uskoi ja tiesi että siinä on joukkue jossa hän voisi menestyä! Ja sitä ei kannata edes Nikeltä kysyä et kaduttaako...
Teillä stadilaisilla näkyy olevan helvetinmoinen katkeruus Kärppiä kohtaan (ei onneksi kaikilla), olipa kyse sitten HIFK:sta tai Jokereista..ja syytä en edes kysy koska tiedän sen...ja säälin koska ette voi tunnustaa sitä tosiasiaa että Oulun Kärpät on vain yksinkertaisesti hyvä..PARAS kahtena edellisenä vuotena= Mestari 2004 ja 2005 ja ehkä (kuten myös en epäile sitä yhtään etteikö olisi) myös 2006?
Oulun Kärpillä on loistava organisaatio..yksi Euroopan parhaista:)))) ..ja tämä ei ole minun keksimä juttu vaan usealta liigapelaajalta kuultu kommentti jotka ovat pelanneet tai pelaavat Oulun Kärpissä.
Aikoinaan mm. Niklas Hagman sanoi..."Ilman Kärppiä hän ei olis pääsyt NHL:ään. Mies ei saanut HIFK:ssa peliaikaa ja "Tami" näki miehen kyvyt ja taidon ja sai hommattua hänet Kärppiin:)) Siitä alkoi Hakin ura nousuun ja hän on yksi parhaista suomalaisista kiekkoilijoista:)
"Hakillakin" oli ennakkoluuloja Pohjois-Suomesta (itse Hakki niin sanonut) kuten sullakin HIFK-74..ja Hakilla ennakkoluulot johtui vain ja pelkästään siitä koska mies ei ollut käynyt ennen Kärppiin tulemista Oulussa kuin kerran aiemmin..joskus junnuna.
"Hakki" pelasi Oulussa loistavasti ja olemme kiitollisia hänelle koska hän oli osaltaan nostamassa Kärppiä liigaan:) Todella hyvä pelimies.
On ikävä lukea jatkuvasti teidän stadilaisten ja pääkaupunki-seudulla asuvien ihmisten katkeria kirjoituksia..siis todella katkeria kuten sinäkin nimimerkki HIFK-74:(((
Tuokin sinun kirjoituksesi oli todella säälittävä koska mielestäsi ihminen joka "Löytää ittensä Oulusta" ..hänellä on huonoa tuuria?? HALOO vaan itsellesi!!! Aika yksinkertaisen ihmisen puhetta tuollainen! Sori..mutta totta se on ja voinet sen myöntää itsekin?
Kannattaiskohan sinunkin vähän tutustua muuhunkin Suomeen kun siihen mitä Kehä-kolmosen sisäpuolella on? Todellakin olisi aiheellista tutustua sillä sanon sulle yhden tosiasian...Elämää on muuallakin kuin Kehä-kolmosen sisäpuolella!
Ymmärrän toisaalta teitä jotka siellä asutte ja ette ole koskaan liikkuneet muualla Suomessa ja siksi näette asiat näin suppeasti. Sitä en ymmärrä et jos ei ole koskaan käynyt esim Oulussa ja muualla Pohjois-Suomessa niin miksi pitää haukkua ja mustamaalata meitä jotka täällä asumme? Sanokaapa edes yksi (1) hyvä perustelu ?
Luulenpa että järkevät...HUOM!..JÄRKEVÄT kommentit ja perustelut on aika vähissä:)
Olen ylpeä oululaisuudestani:))))))))))))
Niin kauan kun on töitä täällä tarjolla en muuttaisi Hesaan enkä edes ruuhka-Suomeen.
Oli tänäkin iltana ilo seurata kuinka Oulun Kärpät kasvatti johtoasemaansa SM-liigan kärkipaikalla:)))))
Olen paljon lukenut näitä kirjoituksia tällä palstalla ja pakko todeta se TOSIASIA...että lätkä on MIESTEN laji ja siinä ei "Sukkahousu-vellibyysat" pärjää..Stadinpukin sanoja lainatakseni...
Vielä haluaisin lopuksi tuoda erään asian esille mikä on mua ja meitä kaikkia Kärppä-faneja naurattanut eräätkin kerrat..eli
Nimimerkillä "Stadinpukki" ja "Hyde"..vaikkakin molemmat kannatta eri joukkuetta niin ovat todella naurettavia molemmat. On näiden pojujen kirjoituksille naurettu oikein porukallakin... ja useasti:)))) Hupaisia veikkoja..=LUE: SÄÄLITTÄVIÄ molemmat:((((
Hydehän on naurettava mut Pukin kirjoituksia pitää katsoa PILKE silmäkulmassa!! Huumoria huumoria...