Tuutin täydeltä, jos Halonen voittaa. Ja kaikkihan tiedämme, mikä se TUUTTI on! :D
Hesan Kopla
päästelee!
19622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
mitään. Äitis tuutti taitaa olla vieläkin napanuoralla sidottu sun turpaas. Tollanen hampaaton dorka vois vetää ittensä vessasta alas!
Hesan Kopla ei ole koskaan väärässä. Toki viimeisimmistä gallupeista saa hermostua. Sunnuntai kuitenkin kaiken muuttaa voi. ;)
jos sen oikeistosiipi Hesan Kopla irrotetaan! :D
Jos Niinistöstä ei tulekkaan presidenttiä? Ehkä olisi kannattanut pitää matalampaa profiilia?
Kadottiko kopla kompassinsa?
Koplan sijaintikin on mitä sattuu
kopla on löytänyt itsensä ja ihmiset löytäneet koplan. Peräkammarin poikia harmittaa kun kopla kasvaa ja voimistuu, niin paljon että sen ääntä on puolueessa kuunneltava kaikien. Siis ihan KAIKKIEN!
jälleen kerran Kämpistä. Onneksi rapparit olivat maksaneet laskun.
Päällänsä. Katsotaan, miten pitkälle se riittää. Yle, SAK, Erkko ja kumppanit satsaavat kuitenkin Halosen puolesta.
Tarja osaa viedä Suomen Natoon paljon nopeammin ja ovelammin kuin Sauli. Siinä kampanjan salaisuus.
Kepun äänestäjät ratkaisevat vaalituloksen. Jotenkin tuntuu, että kepu pettää taas porvaririntaman. Kokoomus tuki aikanaan Kekkosta monta kertaa. Ehkä se on unohdettu?
Viimeisimmät mielipidetiedustelut kertovat, että suomalaiset tahtovat valita ateistin taas kerran presidentikseen. Voi Suomi parkaa. Suorastaan kerjää vaikeuksia itselleen.
Y-risteys lähestyy
Arvostan, että presidentillä on mielipide. Voin olla ihan vapaasti eri mieltä. Liike-elämässä toimii sparraajia. Heidän tehtävänään on kyseenalaistaa vakiintuneita käytäntöjä. Eikös pressa voisi siis olla aika monesta täysin eri mieltä valtavirran edustajien kanssa. Pressan valta kun on aika moneen kotimaan asiaa lopultakin olemattoman pieni.
Mielestäni Halonen ja Niinistö ovat hokanneet toisistaan kunnioitusta herättäviä piirteitä. "Ai tolleenkin voi ajatella. Hyvä pointti."
Lakien vahvistaminen tai vahvistaminen voi olla merkittävää mielipidevaikuttamista.
Perustuslain 77 § Lain vahvistaminen: "Eduskunnan hyväksymä laki on esiteltävä tasavallan presidentin vahvistettavaksi. Presidentin on päätettävä lain vahvistamisesta kolmen kuukauden kuluessa siitä, kun laki on toimitettu vahvistettavaksi. Presidentti voi hankkia laista lausunnon korkeimmalta oikeudelta tai korkeimmalta hallinto-oikeudelta.
Jollei presidentti vahvista lakia, se palautuu eduskunnan käsiteltäväksi. Jos eduskunta hyväksyy lain uudelleen asiasisällöltään muuttamattomana, se tulee voimaan ilman vahvistusta. Lain katsotaan rauenneen, jos eduskunta ei ole sitä uudestaan hyväksynyt."
Muistakaa kysyä ainakin seuraavia asioita. Siis, jos hollille sattuu jompikumpi presidenttiehdokkaista tai joku heidän taustajoukoistaan:
1. ”Mitä konkreettista olette tehneet SUOMALAISTEN ihmisoikeuksien ja oikeusturvan toteutumisen eteen viimeisen kuuden vuoden aikana?”
2. ”Mitä konkreettista tulette tekemään SUOMALAISTEN ihmisoikeuksien ja oikeusturvan toteutumisen eteen seuraavien kuuden vuoden aikana?”
Itse äänestin viime vaaleissa Halosta.´Muista äänestää. Sinä päätät.
Muistakaa kansalaiset willi ja wapaa webbi. Se on voimavaroiltaan nykyajan Peppi.
Tämä aihe pysyy webin ansiosta takuuvarmasti framilla eduskuntavaaleihin 2007 asti. Sinä voit vaikuttaa.
vahingoittaen maamme vammautuneita ja heidän oikeuksiaan euroopan ihmisoikeustuomioistuimen edessä poistamalla perusturvan lain kautta. Sellainen nainen hän on.
Niinistön kanssa. Ei pese käden-päälisiään moneen vikkoon! ;D
kun ei päässyt tekemään Kokoomuksen vaalityötä heti alkukierrokselta lähtien!
Kopla on tehnyt alkukierroksilta alkaen vaalityötä itselleen eli perussuomalaisille. Tulossa on eduskuntavaalit ja yhteistyötä tulevaisuudessa tullaan tarvitsemaan. Politiikka on yhteisten asioiden hoitoa yhdessä muiden kanssa.
Yksin ei saa mitään aikaiseksi, vaan on kyettävä tekemään asioiden vaatimia kompromisseja, sillä vain niin vaikutetaan oikeasti. Koska Soini ei ole tällä kertaa toisella kierroksella, niin silloin pitää auttaa sitä joka on lähinnä omaa arvomaailmaa ja katsantokantaa.
Kopla riehuu polttelemassda siltoja kaikkiin muihin suuntiin kuin kokoomukseen. Vaalien jälkeen kokoomus taas pyyhkii sillä "yhteistyöllä" takapuoltaan. Perussuomalaiset kelpaa kokoomukselle tasan niin kauan kun se saa itse kaiken hyödyn. Mistään muista asioista ei edes keskustella Perussuomalaisten kanssa. Yhteistyöstä muitten kanssa ei Koplan riehumisen takia tule mitään ja kokkareilta saadaan koiran kohtelu. Niin kuin tähänkin saakka.
Kerro yksikin suunta johon kopla on sillat polttanut? Päinvastoin nyt ollaan saatu noita siltoja korjattua mitä tuo Vennamolainen partisaani
ryhmä tuhosi, ja nyt ollaan saatu kontakteja luotua jotta yhteistyö voi oikeasti alkaa.
Ja kopla ei ole riehunut missään, eikä tuhonnut mitään. Toisin kuin ne onnettomat jotka koittaa mustamaalata Hesan piiriä jatkuvasti.
Maakuntien persut voi tuon kohtelun saada, mutta sitä ei voi mitenkään ihmetellä. Hesassa hommat toimii kuitenkin eri pohjalta ja yhteistyö muiden puolueiden kanssa tulee olemaan arkipäivää.
Noilla vanhat puolueet,vanhat puolueet jupinoilla on varmasti poltettu monta siltaa , mutta se ei ole kyllä koplan syy. Siihen syylliset voi tuijotella itseään peilistä, jos kehtaavat edes itseään silmiin katsoa.
Satuolentona sitä ei olemassa, vaikka se yhtäaikaa on olemassa.