kun Tarjaa täytyy perättömillä jutuilla pommittaa koko ajan.
Alhaisia ja jopa lainvastaisia. Linnaan saisi joutua koko sakki,jotka tuollaista puppua kirjoittelee.
Hävetkää. Kuka voi äänestää Saulia, jos hänen kannattajansa ovat tuollaisia niin millainen on itse mies.
Vanha sanonta , että pilkka sattuu omaan nilkkaa taitaa todentua nytkin.
Alhaisia ja jopa lainvastaisia. Linnaan saisi joutua koko sakki,jotka tuollaista puppua kirjoittelee.
Hävetkää. Kuka voi äänestää Saulia, jos hänen kannattajansa ovat tuollaisia niin millainen on itse mies.
Vanha sanonta , että pilkka sattuu omaan nilkkaa taitaa todentua nytkin.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä ainakin mediassa on tilaa annettu juuri sellaisille valheille, joita Halosen kampanja suoltaa. Annanpa esimerkin:
Äänestin jo hyvissä ajoin ennakkoon 2. kierroksella. Ääneni annoin tällä kertaa Sauli Niinistölle.
MTV3-vaalikeskustelun jälkeen olen vakuuttunut, että tein oikean valinnan.
Jos vähänkään on seurannut yhteiskuntaa, niin tietää, että Sauli Niinistölle esitettiin totuuden vastaisia väittämiä. Näin mm. SAK:n johtaja Viialainen sekä vasemmistoliiton kansanedustaja Minna Sirnö ko. tilaisuudessa.
MTV3-kanavalla Viialainen asetettiin korokkeelle muka ns. asiantuntijakysyjänä. Asiantuntijahan eittämättä onkin, mutta jo lähtötilanteessa tiedettiin, että SAK oli antanut tukensa yksinomaan ehdokas Haloselle.
Vaikka Niinistölle ei annettu kunnolla vastausaikaa näiden tekaistujen syytösten osalta, niin siinäkin ajassa hän antoi mielestäni loogiset, perustellut ja mitä itse olen yhteiskuntaa seurannut, niin myös rehelliset vastaukset. Mielestäni sekin on jo näyttö johtajuudesta. Sellaisesta johtajuudesta, josta me suomalaiset voisimme olla ylpeitä.
Itse vierastan sitä Tarja Halosen puolelta, ettei hän ole tuominnut edellä mainittuja ja muita lähipiirinsä nimimiesten ns. propagandistisia temppuja kampanjatoimistonsa osalta!
Niinistö on sanonut: "Työtä tekemällä Suomi pysyy hyvinvointivaltiona myös heille, jotka ovat työnsä tehneet tai eivät siihen kykene.", mielestäni tuo sanonta kertoo paljon hänen arvomaailmastaan ja realismistaan. Kakku on leivottava, jotta siitä voitaisiin jakaa kohtuullinen osa sitä tarvitseville.
Koska itse haluan rehellisen ja suoraselkäisen henkilön tasavaltamme presidentiksi, niin toivon todella, että Sauli Niinistö voittaa vaaleissa. Nähdyn perusteella se olisi kyllä oikeus ja kohtuus. Uskon, että äänesi menee oikeaan laariin, jos Sinäkin päädyt antamaan äänesi Sauli Niinistölle.