Konservativismi

= Mitään asiaa ei saa tehdä ensimmäistä kertaa.

Siitä johtuu se, että konservatiivit kuten kokoomuslaisten enemmistö vastustaa aina kaikkea ja varsinkin sellaista mikä kohdistuu muihin ihmisryhmiin kuin heihin itseensä. Nuoret konservatiivit ovat pahimpia; mitä heistä tuleekaan vanhoina. Jarrumiehiä ja "taantumusvoimia" sanoisi 1970-luvun Ilkka Kanerva.
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Selkeän kuvan tyypillisestä Ninistön kannattajasta saa kun katsoo ketäkä heiluvat mainostopimisto Bob Helsingin leivissä: näköalöattomia ja brutaaleja juppikloppeja joilta puuttuu sivistys.

Äänestä

Suomen konservatiivisn väestönosa äänestää demareita. Vasemmistoliitossakin on enemmän dynaamisuutta kuin demareissa. Vasurit haikailevat sentään muutosta, kohti kommunismia.

Arvokonservatiividemarit eivät halua muuttaa yhteiskuntaa ajan muutoksen mukana. Siksi SAK haluaa prsidentikseen marionettinuken -Tarjan.

Niin se on elämä SAK:ssa kuin Emun päässä. Kun vaara uhkaa, pää piilotetaan maahan ja kaikki paha ympäriltä katoaa. SDP vie Suomen tuhoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voitto_Surakka kirjoitti:

= Mitään asiaa ei saa tehdä ensimmäistä kertaa.

Siitä johtuu se, että konservatiivit kuten kokoomuslaisten enemmistö vastustaa aina kaikkea ja varsinkin sellaista mikä kohdistuu muihin ihmisryhmiin kuin heihin itseensä. Nuoret konservatiivit ovat pahimpia; mitä heistä tuleekaan vanhoina. Jarrumiehiä ja "taantumusvoimia" sanoisi 1970-luvun Ilkka Kanerva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu