Irak-gate

Luuletteko, että Jäätteenmäen taannoin eroon johtanut yhteydenpito presidentti-instituutioon oli hoidettu täysin Halosen tietämättä? Miettikääpä uudelleen! Toki historia tämänkin paljastaa, mutta... Toiset kantavat vastuunsa eroamalla ja toiset pyrkivät toiselle kaudelle.
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos ei olisi tiennyt, olisi tilanne vielä huonompi!

Äänestä
  • Ei pääteltyä vaan silkkaa faktaa. Valitettavasti totuus tulee esiin vasta vuosien päästä. Todennäköisesti samaan aikaan Tiitisen-listojen kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Insider kirjoitti:

Luuletteko, että Jäätteenmäen taannoin eroon johtanut yhteydenpito presidentti-instituutioon oli hoidettu täysin Halosen tietämättä? Miettikääpä uudelleen! Toki historia tämänkin paljastaa, mutta... Toiset kantavat vastuunsa eroamalla ja toiset pyrkivät toiselle kaudelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu