Olin Niinistön luokkakaveri oppikoulussa Salossa 60-luvun vaihteessa. Niinistö ei ollut mikään erityisen suosittu oppilas, koska hän valitti kaikesta ja kanteli opettajille. Minulle on ikuisesti jäänyt mieleen kuinka hän usein pilkkasi minua siitä että olin saanut ilmaisen paikan vapaaoppilaana oppikouluun. Minulle ei todellakaan ole mikään yllätys että hän on jatkanut samanlaista köyhiä kyykyttävää politiikkaansa.
OLIN NIINISTÖN KOULUKAVERI!
Tällaista se oli
9476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei ole todellakaan yllättävää tuo Saulin käytös!
yllätä ainakaan minua millään tavalla! Ei Niinistölle!
Kuselle, ja päästäkää se katkeruus ulos, yhdessä
tarjan kanssa. siispä 3
Tietosi on vain mustamaalausta. Ei ketään olla sorrettu. On vain taloudellisesti ollut pakko kiristää kaikenlaisia tukia ja Niinistö ei ollut koulussa tuollainen. Yrität vain kääntää muiden ihmisten mielen. Ei sua usko kukaan!
niin entä mites siihen suhtaudut, että tavja on kuulemma kiukutteleva äreä akka alaisilleen...
tuo sauli asiahan oli lapsuudesta...tavja asia on tätäpäivää
valehteluasi Niinistöstä!! T:ei kokoomuslainen
oppikoulusta, oli alemmalla luokalla, vaikutti jotenkin röyhkeältä!
Tää on taas näitä SDP:n ja SAK:n likaisia keinoja saada mustamaalattua Niinistöä. Ei onnistu vaan kääntyy itseänne vastaan
tuo Slen touhu, vieläkin ihan samanlainen!