SOSIALIDEMOKRAATIT

Monesti ymmärtämättömät eivät tajua, kuinka suuren työn, ovat demarit tehneet tavallisen työläisen olojen parantamiseksi. Kysykää nykyisiltä eläkeläisiltä, mitä oli ennen, mitä on nyt. Mitenkä lainsäädäntö on kehittynyt jne. Vaikka työttömiä on paljon, kaikki eivät ole luusereita, vaan olosuhteiden uhreja. Äänestin ennakkoon Tarjaa, hän on koko kansan presidentti. Ei pelkästään työväen. Muitakin ryhmiä on maassamme. Sen on Sauli unohtanut tarkoituksella.
3128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta mutta, demarien pitkään jatkunut valta on tuonut asioihi liikaa itsestään selvyyttä. tilanne on tämä että jos nyt perustettaisi puolue nimeltään sdp ja puolueohjelma olisi sama kuin nyt, olisi taival vähintäänkin kivinen eikä sillä enään olisi tilausta. tällä tarkoitan sitä että demarit on aikanaan olleet ihan ok. juttu mutta maailma on ajanut vääjäämättä ohi noiden aikojen. en ota kantaa mikä olisi sitten se "oikea" puolue mutta tämä näkemys näin politiikan ulkopuolelta katseltuna

Äänestä

Demarit ovat jälleen meidän työntekiöiden kukkarolla, Esim. Halosen kampanja sak.n kautta meidän kukkarolla, sitte lipposen reissaamiset ympäri mailmaa, heinäluoman kielikurssit ja paljon paljon muuta. Ainakin viikko menisi kirjaamiseen, niin paljen he kusettavat meitä työntekijöitä

Äänestä

Propakandan uhri:) mistä ihmeestäolet saanut tuollaista päähäsi? vai että esim eläkeläisten oloja muka parannettu? mutta jos olisikin niin kenen kustannuksella? minäpä kerron sinulle: se korotus ja palkan nosto minkä esim paperityöläiset saivat on revitty Maataloustuotteiden hinnasta sitten vielä nämä demarit yhteiskunnan lois eläjät valittavat kuinka on ruoka kallista ja Maanviljelijät saavat tukea jotenn nostetaampas ruoan hintaa Suomessa ja vähennetään väliportaita eiköhän ala napinat loppua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TYÖVÄEN ASIALLA kirjoitti:

Monesti ymmärtämättömät eivät tajua, kuinka suuren työn, ovat demarit tehneet tavallisen työläisen olojen parantamiseksi. Kysykää nykyisiltä eläkeläisiltä, mitä oli ennen, mitä on nyt. Mitenkä lainsäädäntö on kehittynyt jne. Vaikka työttömiä on paljon, kaikki eivät ole luusereita, vaan olosuhteiden uhreja. Äänestin ennakkoon Tarjaa, hän on koko kansan presidentti. Ei pelkästään työväen. Muitakin ryhmiä on maassamme. Sen on Sauli unohtanut tarkoituksella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu