ajateltavaksi

Hänen työnsä jatkaminen toisella kaudella on tärkeä jatkumo, johon ei mielestäni tätä nykyä kenelläkään toisella suomalaisella poliitikolla ole uskottavia edellytyksiä. Merkittävä piirre Tarjan kohdalla on se, että hän ajattelee ja puhuu Suomesta valtiona, ei liikeyrityksenä.
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valtio pyörittää yhteiskuntaa rahalla. Olisi hyvä puhua myös siitä, mistä näitä tuloja saadaan. Eikö?

Äänestä

Kuulithan vaalikeskutelussa, että Tarja on tarkistuttanut ministereillä kaikki ulkopoliittiset lausuntonsa. Mitä jatkumoa se on?
Eikö mummo enää luota aivoihinsa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarjan tuntevan kirjoitti:

Hänen työnsä jatkaminen toisella kaudella on tärkeä jatkumo, johon ei mielestäni tätä nykyä kenelläkään toisella suomalaisella poliitikolla ole uskottavia edellytyksiä. Merkittävä piirre Tarjan kohdalla on se, että hän ajattelee ja puhuu Suomesta valtiona, ei liikeyrityksenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu