Ei NATOLLE ,siksi 9
EI NATOLLE,TARJA VOITTOON !!!!
Jukka
9176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
KYLLÄ
Alibin 05/2004 mukaan Halosella(Tuomiojan lisäksi) olisi lentämisestä mennyt kuulo että tarvitsee kuulokojetta. Ihmekös kun huuteli vaalitenteissä ja mesosi.
Jos tuo on sinun syysi antaa ääni Haloselle niin sitten olet aika heikoilla jäillä.
Kyllä se on SDP:n valta, joka on varmin tie Suomen Nato-jäsenyydelle. SDP on valmistellut Natojäsenyyttä salassa jo pitkään eikä edes halua järjestää asiasta kansanäänestystä – Niinistö sentään on luvannut kansalle mahdollisuuden sanoa jäsenyydestä mielipiteensä kansanäänestyksessä. Epärehellisyyden ja kierouden huippu on se, että nyt presidentinvaaleissa SDP vielä käyttää Natoa vaaliaseenaan Niinistöä vastaa. Äänestäkää Niinistöä, jotta Suomen kansa saa oikeutensa päättää Natojäsenyydestä kansanäänestyksessä; presidentin- ja eduskuntavaalien jälkeen on vain ajan kysymys, koska SDP toteuttaa Nato-optionsa.
”Kansanedustaja Osmo Soininvaara presidenttiehdokkaista”
”Minua raivostuttaa demarien Nato-propagandassa se, että Halosen aikanahan Suomi on käytännössä liitetty Natoon, mutta sitä ei ole tehty rehellisesti asiasta avoimesti puhuen vaan salaa. Niinistölle plussa siitä, että hän ilmoittaa, että Natoon liittymisestä tulee järjestää kansanäänestys. Tätä ette saa demareita sanomaan niin kauan kuin Lipponen on elossa ja/tai Heinäluoma johdossa.”
http://www2.eduskunta.fi/fakta/edustaja/265/presidenttiehdokkaista_260106.html
"Lipponen: Nato-jäsenyys vain ajan kysymys"
"Puhemies Paavo Lipponen uskoo saksalaiselle Frankfurter Allgemeine Zeitung -lehdelle antamassaan haastattelussa olevan vain ajan kysymys, milloin Suomi liittyy sotilasliitto Natoon."
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=161859&search=lipponen nato
"Lipponen perää selkeää ulkopoliittista linjaa"
"EU ei Lipposen mukaan riitä pelkästään Suomen turvallisuuden takaajaksi, vaan tarvitaan myös tiivistä yhteistyötä Naton kanssa."
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=165675&search=lipponen nato
”Ei sanota "ei" Natolle”
”Aimo Massinen (TS 6.12.) on jo innostunut siirtämään keskustelun ideologiselle tasolle leimaamalla väärät mielipiteet "oikeistolaisiksi". Ikään kuin Nato-maissa asuvat miljoonat sosialidemokraattiset Naton kannattajat olisivat pahoja porvareita.”
”Kansanäänestyksiä ei näistä asioista kannata järjestää, paitsi siinä tapauksessa, että hallitus voi olla varma esityksensä läpimenosta. Nykytilakin on parempi kuin erityinen päätös olla liittymättä Natoon.”
http://www.turunsanomat.fi/verkkolehti/?ts=1,4:8:0:0,4:8:1:1:2003-12-09,4:190818,1:0:0:0:0
"Jaakonsaari: Suomi on jo liittoutunut"
"Jaakonsaaren mukaan Suomen ja Naton yhteistyö on jo niin tiivistä, että Naton ulkopuolella pysymiselle on vaikea löytää mitään pitäviä perusteluja. Hän ihmetteleekin, miksi läheisyydestä huolimatta päättämiseen ja suunnitteluun ei haluta mukaan."
http://www.yle.fi/uutiset/haku.php?action=page&id=163495&search=lipponen nato
laittakaa tarja halonen voittoon BLIIS vastatkaa jotka äänestää tarjaa!!
ja taas yksi Tarjan "huijaama" äänestäjä.
Halonen on aivan yhtä NATO myönteinen kuin Niinistö. Ero on siinä että Halonen yrittää vastauksissaan miellyttää myös NATO:n vastustajia.
Joskus tulee mieleen että pitäisikö äänestyspaikalla olla joku kuullun ja lukemisen ymmärtämiskoe ja vasta sitten saisi äänestää.
PAAVO vienyt meidät jo aikaa sitten sinne!
2003 hehkutti jo:"mitä vikaa Natossa on kysyn
vaan" YNM
NATO on. Norjalaisetkin ovat olleet natossa jo vuosikymmeniä eikä heillä näytä elämä ainakaan meitä huonompaa olevan.
:.)