Ostin uuden tietokoneen,jossa ilmeni näytössä jo 1-2kk kuluttua vikaa.Vein huoltoon ja siitä laite eteenpäin,luvattiin UUSI näyttö.Odotin viikon ,tiedustelin asiaa,sanottiin ettei ole uutta tällähetkellä antaa.Pitää ottaa maahantuojaan yhteyttä,tilataan saksata.Soittelin monet puhelut eri henkilöille,josta asiaa voi tiedustella,olin kuin pallo jota heiteltiin,sinne ja tänne eri lupauksia.Sainkin ilmoituksen,että nyt on uusi näyttö tulkaa hakemaan.Kävin ihmettelemään,sanottiin 2päivää sitten ettei ole uutta,ajattelin ompa nopea tilaus saksasta.Otin asiasta paremmin selvää,sehän olikin jonkun muun huollettu vanha näyttö,sormen jäljet näytössä mukaan lukien.Enhän minä siihen suostunut,taas soittoja monelle eri henkilölle,vaadin uuden laitteen niin kuin olin ostaessanikin.En ollut ostamassa kenenkään vanhaa laitetta.Sopimuksessa on 3v näyttö takuu haku,huolto,palautus.Sain uuden näytön,mutta vain omasta JÄRKEVÄSTÄ toiminnasta.
mitä mieltä
3
918
Vastaukset
- Moonika
Pistää vihaksi tuollainen toiminta! Itse jos ei puoliaan pidä niin yrittävät kusettaa minkä ehtivät. Ja jos takuuaika ehtii just kulua umpeen, niin sanotaan et "voi voi, ei me korvata kun ei ole takuu voimassa..." Paitsi et lain mukaan liike on vastuussa tuotteesta vielä kohtuullisen ajan tuotteen takuuajan jälkeenkin.
Tollasille pompottajille pitäis vaan haistattaa pitkät ja viedä koko paketti takaisin ja sanoa et pitäkää romunne ja ostaa uus muualta. Levitä sanaa huonosta palvelusta niin paljon kuin suinkin ehdit, ei asiat muulla kuin boikotilla parane.- Nuuka josefiina
Samaa mieltä kuin edellinen kirjoittaja, eli pistää vihaksi. Tekisikin mieleni melkein kysyä,että mikä liike tuollaista oikein harrastaa,niin tietää itse varoa.
- Aikaasitten
Eli ostin videot kymmenen vuotta sitten :) Mutta vieläkin on mielessä, että ne aikoinaan hajosivat aivan uutena, parin viikon käytön jälkeen! Vein liikkeeseen ja odotin ja odotin. Menin kyselemään aikojen kuluttua joko ovat videot kunnossa ja ne annettiin minulle. Kotona huomasin edelleen niiden olevan aivan toimintakelvottomat, vein takaisin, ja taas odottelin tosi pitkään. Menin kysymään ja sanottiin ei pysty korjaamaan pitää kanssa jostain saksasta tilata osa.
Taas kun menin sanoivat, osaa ei saada, ja vihdoin tarjosivat uusia videoita tilalle!
Nämä uudet mitkä sain toimivat siis vieläkin :)
Mutta kyllä harmitti koko odotus niin paljon, kun ostin uudet videot eikä minulla sitten ollutkaan niitä moneen kuukauteen!
Miksi ruveta yrittäjäksi jos asiakas on ihan heittopussina? En kanssa ymmärrä liikkeiden toimintaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091175
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116988- 125906
- 91739
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten285704Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74641Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54606Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48569- 72501