En polta enkä anna ääntäni tupakoitsijalle.
Niinistö polttaa tupakkaa
Nora
334378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
On polttanut jo 35 vuotta.
Ei ainakaan Halosen Tarja,joka presidenttinä.
Herra Niinistös,,propakantaa tämäkinkö??. Kyllä teillä porvareilla nyt on kyllä hätä:-). Säälin teitä,,anteeksi vaan.
Halonen vie sinut Siperiaan
Ei se vaikuta kuinka hyvä presidentti on jos polttaa tupakkaa. Tarja Halonen voittoon! (:
sellainen ei sovi naiselle
ei sovi kyllä miehellekään
Olen monet kerrat ryypännyt Saulin kanssa Perniön kisakalliolla ja tunnen hänet pikkupojasta asti.Tupakkaa Sauli on vetänyt jo 13 vuotiaasta asti.
Sitten sä heräsit.
Niinistö urheilee säänöllisesti. Tarjan perse ei juuri penkistä nouse, joa on liikunnasta kyse.
Karpelan haarojen välissä vai??. sielläkö se urheilee??
Mieluimmin siellä kuin Halosen.....
Ja tuoksu oli hirveä.
Tuossako käy selville Niinistö porukan taso?
Sinäkin,minäkin ja me kaikki piereskelemme aivan luonnolinen asia.
Tupakointi on terveydellinen riski. En minäkään halua esikuvaksi tupakoitsijaa. Siinä sauhuaa mies koko ajan ja mitä siitä seuraa? Aivojen sumeneminen.
Aika huono esimerkki nuorisolle,jos presidentti polttaa.
Mutta liika lihavuus on terveysriski. Halonen on liikalihava kaljan kittooja.
Jos sinun silmiisi menee saulin savuttelu, niin pidä häpeänäs,kun et puheista ymmärrä.
Niinistöltä kuluu päivässä kaksi askia tupakkaa,niin hän on itse kertonut....
Niinpä. Tuleepa vielä aikanaan yhteiskunnalle kalliiksi.
Niinistö on huippukunnossa. Halonen lyllertää.
Itse Halosen puolella, mutta syy ei tosiaan ole Saulin tupakointi. Ihan oma asia.
Hörhö-pressa Halosen hermot ovat remontissa.
Hörhöt taitaa olla ihan eri porukassa. Siltä se tässä vaikuttaa.
Pressa polttaa, en äänestä?
Luuletko tätä joksikin Idols ohjelmaksi?
Toivottavasti Niinistö lopettaa polttamisen jos siitä tulee pressa. Muuten se ei pysty lobbaamaan Suomen asiaa kaikin keinoin esim. Angela Merkelille.
Naisillahan polttaminen ei vaikuta toimintakykyyn mitenkään eli ihan sama polttaako Tarja vai ei, Bush tykkää kun sen kravattia silitellään... :)
Mitä väliä polttaako vai ei. Mut sillä on väliä mitä mieltä asioista ja kieroonkasvaneista ihmisistä. Keskity sinäkin vain asiakysymyksiin.
tupakanpolttoa ei voi mitenkään puolustaa!! Kuitenkin ei voi puolustaa sitä sontaa mitä Halonén on tehnyt maassamme:
- ajoi entisenä SETAN puheenjohtajana tänne parisuhdelain ja nyt saa kohta lesbotkin keinohedelmöitystä ja tämä tarkoittaa sitä että PERUSPERHEARVOT katoaa maastamme ajan kanssa!
Tämä on pahempaa kuin muu....
Presidenttien historian katastrofi Sauli Niinistö sanelee ja ostaa tekstit lehtien palstoille "yksi hyvää kymmenen kaunista ja yksitoista epätodellista" mainosta itsestään. Sauli Niinistö valehteli ja runsaasti viime vaaleissa merkittävästi asioita, jotka olisivat vaikuttaneet vaalitulokseen! Pitäkää huoli että olette tietoisia näistä asioista jatkossa siis totuuden Sauli Niinistöstä! Niinistön kummilapsikin (nykyään myös Niinistön seksikumppani) varoitti jo aikoinaan että Sauli Niinistön psyyke ei kestä presidentin tehtävän asettamaa henkistä painetta. Niinistöltä puuttuu täydellisesti paineensietokyky. Tämä näkyy jo myös miehen kasvoilta. Viimeisen vuoden aikana Niinistö on vanhentunut ainakin jo kymmenen vuotta. Tarkastelkaapa vaikka! VANHA MIES SAULI NIINISTÖ JO ELÄKKEELLE!!!
Mistä on kyse yksityiskohdat täältä:
https://www.facebook.com/Älä-äänestä-enää-Sauli-Niinistöä-1606003069647224/
Mitä se kellekään kuuluu, polttakoot rauhassa. On tää maailma jeesustelijoita täynnä.
En polta enkä anna ääntäni tupakoitsijalle.
No voi voi! Koska en itse myöskään kahmi taskuihini toisten rahoja ja en jahtaa vieraita naisia on valinta rajoitettu. En tykkää sipulista ja uuniperunoista enkä siedä linnunpönttöjä, myös maito on minulle vastenmielistä. En tykkää NATOsta en liittona enkä sukulaisena ja valkeat nilkkasukat ovat minulle kauhistus. Veropinnarointia en siedä enkä pakoa vieraille maille ja mikä pahinta Yk sta en oikein välitä. Kaikenlainen tasapuolisuus keljuttaa kovasti, en myöskään kalasta enkä metsästä, lentämisestä en koskaan ole tykännyt ja sekä kajakki että juna eivät sovi matkustusvalineikseni samoin inhoan laivoja ja veneitä. Harmaat ja tummat vaatteet ja värikkäät solmiot ja rintamerkit saavat syvän halveksuntani. Muukin värikkyys on pahasta alkaen seinäpiirroksista. Joten jos löytyy tuon kriteeristön täyttäviä ehdokkaita voin harkita äänestämään menemistä. Piirränkö sitten lappuun ja mitä se riippuu sen hetkisestä juolahtamisesta ?
Muistelenpa lukeneeni joku vuosi sitten, että Niinistö lopetti tupakoinnin...nikotiinipurkkaa jauhoi silloin pitkään...
Onko joku nähnyt hänellä tupakin suussa viime vuosina????
Tuo on muuten ihme tekopyhyyttä, ettei voisi äänestää, jos ehdokas tupakoi:D
Ei varmaan suurempaa syntiä voi ihmisellä ollakaan, naurattaa välillä nuo hienostelijat.
Voi hertsirepale, kaikki ehdokkaat piereskelevät, syövät, juovat, n****t ja tekevät muutakin, kuten tavalliset ihmiset.
Hehän ovat ihmisiä.
Juu, itse tupakoin ja naureskelen useinkin näille "hajuhaittaisille" (en oikeasti allergisille) tirisijöille.
turpakii nainen ketään ei kiinnosta ettää polttaako